Hochschornerovci versus-alias Športovec roka (nehodiace sa škrtni)

Autor: Martin Foto Potočný | 24.12.2008 o 7:07 | Karma článku: 6,49 | Prečítané:  1570x

Na Slovensku je istá časť novinárov, ktorí si hovoria športoví redaktori. Majú svoj Klub vrámci novinárskeho spolku zvaného Syndikát. Aký to má význam? Neviem. Viem len, že Klub v predvianočnom čase vyhlasuje výsledky ankety Športovec roka. Pod pojmom "výsledky ankety" si tu treba predstaviť akýsi súčet anonymných hlasov jednotlivých novinárov. Za pojmom "vyhlasuje" treba vidieť športovcov, ktorí sú na základe týchto anonymných hlasov vyhlásení za viac či menej uspešných. A to verejne (ba až verejno-právne).

Pavol Hochschorner si prehliada olympijské zlato z Pekingu. Niektorí novinári ho prehliadajú dodnes...Pavol Hochschorner si prehliada olympijské zlato z Pekingu. Niektorí novinári ho prehliadajú dodnes...SITA

Je pravda, že každý si môže vyhlásiť anketu akú chce. My sme si tiež onehdy pravidelne zostavovali so spolužiakmi rebríček najkrajších študentiek nášho gymnázia. Jedným dychom však musím dodať, že tých, čo prejavili záujem o výsledky, som vždy vedel spočítať na prstoch dvoch rúk. A z toho siedmi sme boli "členmi poroty". Klub športových redaktorov stratil v tomto ročníku dvoch skalných, ktorí napriek dlhoročným obrovským úspechom túto anketu nikdy nevyhrali, ale o výsledky tejto klubovej ankety sa každoročne aktívne zaujímali. Ešte jeden takýto úspešný ročník a môže si Klub v budúcnosti z činnosti "anketa" definitívne vyškrtnúť bod "slávnostné vyhlásenie". Nebude koho, nebude komu. A tvoriví pracovníci v STV môžu pomaly začať konštruovať iný skvost do programovej ponuky.

Klubu nikto z vonku nič nerozkáže. Ale ak chce aspoň sám brať svoju anketu vážne, musí si vedieť zdôvodniť niektoré hlasovacie lístky, na ktorých sa neušlo ani jedno z desiatich miest čerstvým olympijským víťazom. Netvrdím, že takýto hlasovací lístok sa zdôvodniť nedá. Autor by určite vedel, čo tým chcel povedať. Ak by nejaký autor vôbec bol. Ak by autor nebol anonym.

Apropos, pri celosvetovo najznámejších výročných cenách americký filmový Oscar a Nobelova cena nerozhodujú novinári ale odborná obec. Tuší niekto prečo?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kto z daňových zmien získa viac a odkedy? Pozrite si prehľad

Zmení sa daň z príjmov 
aj nezdaniteľné minimum.

Kým nerobil hudbu, topil sa. Raper Dave vyhral ceny Mercury

Albumom Psychodrama mení britský rap.


Už ste čítali?