Za stáleho erdžania umlčia vyberači pokút furmanov

Autor: Martin Foto Potočný | 28.3.2010 o 3:02 | (upravené 29.3.2010 o 13:55) Karma článku: 9,46 | Prečítané:  2028x

Zachvátila nás séria erdžaní všakovakých tátošov na tému emisie. Treba si však dať veľký pozor, aby tento konský (er)džavot úplne neprehlušil iné SMERodajné výbuchy rôznych zodpovedných funkcionárov.

 www.shooty.sk (nov.'09 / mar.'10 / okt.'09 / jun.'08)

Údajne čulá komunikácia švajčiarskych vyšetrovateľov s ich slovenskými kolegami údajne primäla jedného bieleho koňa k tomu, aby v manéži zaerdžal. Toto okamžite miklo š opozíciou a náznak odpovede začal pučať aj v koaličnom cirkusovom šiatri. Nasledovala splašená výmena fundovaných erdžaní medzi odvolaným šéfom maringotkového prostredia a samotným Principálom, v ktorej si s bravúrou žonglérskych majstrov začali navzájom prehadzovať vinu. Akoby obaja dúfali, že tá nakoniec ostane visieť v lufte.

Diváci sediaci v tomto tragikomickom cirkuse by však nemali zabúdať na to, že aktuálny program nemá len jediný zlatý klinec. Krátko pred začiatkom konskej manéže všetci prstom ukazovali na neschopného Klauntomana v sukňovom kostýme a v okuliaroch na dlhom červenom nose. Všetci vrátene hostí z Bruselu sediacich vo VIP lóžach. Hlasne pri tom vypískali všetko, čo Klauntoman na s(o)céne podnikol. Kričali, že to nestojí ani za deravý groš, no Principál sa Klauntomana zastal moderátorským vstupom o nepochopenom geniálnom umelcovi. Pred dvomi rokmi bol v podobnej roli smutno-smiešneho hrdinu aj cirkusový Krotiteľ Jaguárov a Tigrov. Na Počiatku bol jeho nápad, že naučí jedno číslo aj žraloky. Hneď pri prvom cvičení na jachte v mori bol zožratý. Ostali po ňom len topánky. Principál Krotiteľa vtedy za to napomenul, ale vo funkcii  ponechal. Žraloky sa navyše Principálovi zapáčili a stali sa stabilnou súčasťou cirkusového umeleckého súboru.

V poslednej dobe jeden z týchto žralokov spôsoil celému cirkusu Vážne problémy pri doprave. Nezmestil sa do vlastnej kože, čím zavinil, že cirkusová karavána musela zaplatiť na cestách predražené mýto. Poskladať sa na to mali diváci zo vstupného a furmani pracujúci pre cirkus. Niektorí furmani vtedy nahlas hovorili o nespravodlivosti a nedokonalostiach vyrubeného mýta. Dnes, za hlasného erdžania manéžových koní, umlčia v zákulisí oných furmanov vyberači pokút. Dodatočne, preventívne no najmä definitívne a exemplárne. U furmanského predáka Jara Fúru to navyše vyberači pokút okorenili podrobnou prehliadkou celej maringotky. Majú vraj hlásenie, že minulú sobotu nevysypal smeti a nepozametal pred vlastným prahom. To hlásenie prišlo z tých najdôveryhodnejších zdrojov... z kancelárie opakovane odvolaného šéfa maringotkového prostredia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?