Anekdota o americkom lektorovi ... aha sorry, titulky!

Autor: Martin Foto Potočný | 30.3.2010 o 18:59 | (upravené 20.4.2010 o 10:34) Karma článku: 7,26 | Prečítané:  2729x

Hľa anekdota, čo mi práve prišla mailom. Autor je pochopiteľne neznámy... Americký lektor diskutuje so študentami: „Most of you must know Barack Obama, Stevie Wonder, Johnny Cash and Bob Hope. Can you name any other American?"

Steve Jobs - spoluzakladateľ firmy AppleSteve Jobs - spoluzakladateľ firmy AppleNewsweek

Študent Móricko na to promptne odpovedá: „In Slovakia we know nothing about Americans. But we know very well Robert Fico, no wonder, no cash and first of all no hope."

Niektorí si povedia, že strašná vykopávka, že im to prišlo mailom či smskou už pred pol rokom. Iní možno začnú spomínať, že niečo podobné kolovalo ústnou formou už za čias Gorgea Busha st., Vladimíra Mečiara a prvých lektorov angličtiny na Slovensku. Niektoré variácie dokonca obsahujú v zozname osobností aj meno Steve Jobs. Táto dnešná verzia ma však zaujala tým, že je jediná mne známa, kde sú Johnny Cash a Bob Hope v tomto poradí.

 

... aha sorry, titulky! (doplnené stredu 31.3.2010 o 1:31)

Jeden zo vzácnych čitateľov ma upozornil na porušenie jazykového zákona, takže sorry a naprávam...

  • American lector discussing with students: „Väčšina z vás určite pozná Baráka Obamu, Pištu Zázraka, Janka Pokladňu a Robka Nádeja. Viete vymenovať nejakého ďalšieho američana?"
  • Student Moricko quickly answers: „Na Slovensku vieme holý-vesmírny-prd o američanoch. Ale poznáme veľmi dobre Roberta Fica, niet divu, že niet prachov a predovšetkým niet v čo dúfať."

Druhý zo vzácnych čitateľov ma upozornil na fakt, že tento vtip zrovna uzrel svetlo sveta aj v tlačenej podobe. A veru že tak. V ostatnom vydaní denníka SME je naspodu článku Slovensko sa psychiatrizuje uvedená tá najzľudovelejšia verzia tohoto vtipu. Sorry, nestíham čítať všetko. Ostáva mi už len dúfať, že nebudem namiesto porušenia jazykového zákona obvinený z plagiátorstva :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?