Ficove mítingy: smer Há Zet Déja vu

Autor: Martin Foto Potočný | 24.5.2010 o 15:15 | (upravené 25.5.2010 o 14:50) Karma článku: 10,43 | Prečítané:  2157x

Čítajúc blogy Mareka Strapka a Mareka Hirka opisujúce mítingy strany Smer by som asi neveril, že pospolitý ľud sa takto nechá opiť tým najlacnejším rožkom. Neveril by som, keby som to nezažil na vlastnej koži.

 shooty.sk (2003)

Bolo to ešte v časoch, keď Róbert Fico sťaby radový poslanec SDĽ navštevoval gymnázia s ušlachtilým cieľom diskutovať so študentami o trestnom práve. Konkrétne v rokoch 1997 a 1998, keď sme sa s hŕstkou kamarátov odvážili nejaký ten štvrtok skočiť do samotnej jamy levovej na Pasienkoch. Vidieť a počuť "Muftyho" naživo uprostred preplnenej arény bolo naozaj niečo nepredstaviteľné. To sa dalo len zažiť. V dusnej atmosfére vydýchanej tisíckami babiek demokratiek to iskrilo. Iskry odskakovali spod kopýt "Lenona" keď s eleganciou ľudového rozprávača dupal po Čechoch, Maďaroch a opozícii. Iskry hravo preskočili na vďačne sa zabávajúce publikum. Bezpochyby na každého jedna. Bola im totiž vidieť v očiach. Zapálených vierozvestcov nakoniec rozviezli autobusmi naspäť domov do najrôznejších kútov celého západného až stredného Slovenska.

Kto že ho vie, na koho mítingy sa bude takto chodit o ďaľších 12 rokov. V čase, keď prestárly idol Fico bude s obavami sledovať úmrtnosť skalného jadra svojho seniorskeho fanklubu. Spolu s poslednými exemplármi babiek sociálno-demokratiek sa bude úprimne modliť, aby na Medarda roku pána 2022 nepršalo. Žeby celková volebná účasť bola čo najnižšia. To bude jediná šanca, ako ešte naposledy dostať do parlamentu stranu Smer - Slušný Dôchodok, samozrejme premenovanú opäť podľa aktuálnej potreby. Všetci si budú absolútne vedomí toho, že zvyšných 30 percent ovečiek je už nenávratne v košiari nového švárneho vodcu národa s novou stranou a novou populistickou rétorikou. Ale predovšetkým s novým ekonomickým pozadím, ktoré bude sotva tvorené dnešnými mecenášmi, spolumajiteľmi Slovenska. Leda ak ich potomkami.

Nuž tak...

Voľby HZDS Smer
1992 37,3% ---
1994 34,9% ---
1998 27,0% ---
2002 19,5% 13,5%
2006 8,8% 29,1%
preferencie

2008 okolo 8% okolo 40%
2010 okolo 5% okolo 35%

Venované hŕstke kamarátov v zložení: Bubu, Frankie, Sepro, Nipi, Rišo, Vojto, Peter a iní. V neposlednom rade aj tomu, čo na neho kričali: "Pleš, na chrap dostaneš!" a vzácnemu čitateľovi s nickom eriskooo, ktorý mi napísal:

Tak v 97. som bol na Pasienkoch aj ja. Neveril som, že také niečo čo som čítal v reportáži Plus7dní môže existovať. Áno môže... Prirovnať by to snáď išlo k prezentácii samovarov alebo stretnutiu vesmírnych ľudí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kto z daňových zmien získa viac a odkedy? Pozrite si prehľad

Zmení sa daň z príjmov 
aj nezdaniteľné minimum.

Kým nerobil hudbu, topil sa. Raper Dave vyhral ceny Mercury

Albumom Psychodrama mení britský rap.


Už ste čítali?