Nech Grékom čvachce v rypákoch a Poliakom v domoch!

Autor: Martin Foto Potočný | 25.5.2010 o 13:31 | (upravené 31.5.2010 o 9:59) Karma článku: 15,82 | Prečítané:  2337x

Neuplynulo ani desať dní od doby, čo Slovenskom lomcoval vír diskusii na tému pomoci jednej krajine eurozóny. Išlo najmä o to, či má solidárne cítiaci súdruh predseda vlády právomoc sám rozhodnúť a sľúbiť (ne)návratnú finančnú pôžičku tak či onak časom skrachujúvšiemu Grécku. Uplynulo už presne desať dní, odkedy začal susedným Poľskom lomcovať vír najväčšej povodne za posledných 160 rokov. Desať dní, počas ktorých nenapadlo ani súdruha predsedu ani nikoho z jeho vládnej zbornej podať topiacemu sa susedovi čo i len slamku.

 REUTERS / shooty.sk

Gréci si radi nechajú čvachtať v rypákoch a Slováci si určite radi odtrhnú od úst aj to posledné. Len aby im umožnili v tomto pôžitku pokračovať. To je bez debaty. A keby aj náhodou nie, nebolo na ňu takto pred voľbami času. Na mimoriadnu schôdzu parlamentu o 800 miliónovej "pôžičke" sa preto súdruhov parlamentný komparz nedostavil.

Poliaci a ich domy sa už desať dní čvachcú v rozvodnenej Visle. Pomáhajú im tímy z Nemecka, Francúzska, Litvy, Lotyšska, Estónska, Česka najnovšie aj Ruska. Škody sa doteraz vyšplhali na takmer 2,5 miliardy eur. Náš súdruh predseda vyhlásil stav najvyššieho ohrozenia a zvolal mimoriadnu schôdzu parlamentu. Na tému dvojitého občianstva.

A čo na to naši novinári? Píšu podrobné vedecké traktáty o tom, aké zložky sily a akou presne intenzitou by mali zapôsobiť pri kontakte dúhy s povrchom vyholenej gebule.

Nuž tak...

 

Česť výnimkám (doplnené o 15:15)

Jeden zo vzácnych čitateľov ma upozornil na fakt, že okrem pár slovenských dobrovoľníkov a aktivistov odletel Poliakom pomáhať aj vrtuľník Mi-8T leteckých záchranárov ATE z Popradu. Ale ako krajina prekypujúca solidárnosťou máme možno aj na čosi viac...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kto z daňových zmien získa viac a odkedy? Pozrite si prehľad

Zmení sa daň z príjmov 
aj nezdaniteľné minimum.

Kým nerobil hudbu, topil sa. Raper Dave vyhral ceny Mercury

Albumom Psychodrama mení britský rap.


Už ste čítali?