Sme Beblavý a sme Shootymu k službám. K medvedím

Autor: Martin Foto Potočný | 26.5.2010 o 13:03 | (upravené 27.5.2010 o 4:22) Karma článku: 11,71 | Prečítané:  3800x

Spontánny projekt predvolebnej antikampane populárneho karikaturistu známeho zo stránok SME je už od svojho zrodu občianskou iniciatívou. "Dary od ľudí kandidujúcich za politické strany nepríjmam / vraciam", vytesané bolo do základného kameňa otcom projektu Shootym. Veľmi múdro. Porušenie tohoto zákona by výrazne ohrozilo dobré meno celej akcie a skreslilo jeho výpovednú hodnotu. Peniaze vyzbierané od tisícok sympatizantov a hodiny práce vyše desiatky dobrovoľníkov by vyšli navnivoč. Ktovie, či si to uvedomil Miroslav Beblavý, kandidát vo voľbách do NR SR, pri písaní svojho predvolebného blogu. Porovnávajúceho Shootyho zbierku s tou, čo vyhlásil Fico na sochu Svätopluka.

 beblavy.sk / shooty.sk

"Milí moji! Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za Vaše dary, podnety, rady, ponuky a pomocné ruky..." napísal dnes nad ránom Shooty na svojom portáli shooty.sk. Okrem popisu využitia vyzbieraných peňazí pridáva aj dôležitú poznámku: "Darcom o ktorých viem, že kandidujú vo voľbách, som dary vrátil. Ak na zozname ešte nejakých nájdete, prosím, upozornite ma." (Ana)logicky mi vychádza, že aj budúci poslanec Beblavý by si mal nejakým spôsobom vziať späť svoj dar. Je síce nefinančný ale o to ťažšie prehliadnuteľný. Navyše SME akýmsi nedopatrením dopustili, že bol okamžite vytrúbený do celého sveta.

Či už tento mladý politik porušil Shootyho zákon vedome alebo nevedome, pozabudnúc sa vo svojej občiansky aktívnej minulosti, mal by svoju chybu urýchlene napraviť. Mal by nájsť spôsob ako onen Danajský dar zneškodní a odbremení tak plecia organizátorov kampane. V opačnom prípade im hrozí "dokázateľné" ohováranie o prepojení na politické subjekty. Samotný budúci poslanec Beblavý by z toho vyšiel ešte horšie. S dôvodným podozrením, že sa na Shootyho prisal so zámerom vycicať nejaký politický kapitál pre seba a politickú stranu, za ktorú kandiduje. A to snáď nebolo jeho cieľom.

Nuž tak...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?