Žlč žoldnierov versus Zsolt

Autor: Martin Foto Potočný | 27.5.2010 o 7:07 | (upravené 27.5.2010 o 14:16) Karma článku: 7,66 | Prečítané:  1718x

Sám Viktor Nagy Orbán I., sediac v uhorskom parlamente v Pešti, kázal rozžeraviť uhlíky v kráľovskej vyhni. Žhavili ich až do bieločervena, aby ich obratom dali poslať po rýchlonohom poslovi Pozsonyba. I stalo sa, že ešte v ten samý deň dúchali do oných uhlíkov už i elitní bojovníci národa hornouhorského na mimoriadnej bojovej porade. Tú dal na vrchole hradného pahorku zvolať samotný miestodržiteľ grófbert F.Icona. Ide predsa o ohrozenie bezpečnosti celej Hornej Zeme.

 shooty.sk (dec.'08)

Veruže naprší a vyschne ešte nejeden raz, kým táto pahreba ako tak vychladne. Väčšina žoldnierov z elity bude teraz v čase kortešačiek do nej dúchať, čo im budú pľúca stačiť. Dúfajúc, že chvíľková ilúzia tepla zacelí rany a zahojí bôle jednoduchého pospolitého ľudu. Zíduvší sa kronikári z najrôznejších kútov Felvidéku budú po celý čas pozorne striehnuť, len aby im žiadna z odskočených iskier neušla. Sotva by niekto čakal, že by im nebodaj napadlo zamieriť pozornosť inam. A to i keď v tomto revíre zjavne niet viac čo uloviť. Všetko podstatné k tejto horúcej téme už totiž jeden z nich zaznamenal. Prekvapivo hneď na prvý šup:

"V každom prípade vidím, že maďarský zákon o dvojitom občianstve by mal vstúpiť do platnosti a účinnosti až od 1. januára  budúceho roku. Nikto a nič nás nenúti, aby sme dnes strmhlavo konali a riešili veci, pretože máme na to dostatočný časový priestor. A pre mňa je príliš veľa otvorených otázok v tejto celej veci z hľadiska reakcie Slovenskej republiky. Ako sa vysporiada s medzinárodnými právnymi záväzkami, ktoré sama má. Ako sa vysporiada s tými občanmi, ktorí už majú dvojité občianstvo. Toto sú otázky, ktoré sú tiež otvorené. A ja by som najradšej videl tú verziu maďarského zákona, ktorá bola schválená. Lebo tú som ešte nemal možnosť vidieť.

My sme sa už dávnejšie vyjadrili, že takýto zákon a tento vstup Maďarska do predvolebnej kampane nie je vhodný. Podporuje len nacionalistické vášne na Slovensku a vytvára priestor na používanie maďarskej karty vo volebnom boji. Namiesto toho, aby sme sa venovali skutočným problémom, ktorými sú financovanie politických strán, či iné kauzy, ktoré majú skutočne vážny finančný ekonomický dopad na obyvateľov a ich životnú úroveň.

Ja osobne o maďarské občianstvo nepožiadam. Ja som tu doma. Ani môj starý otec nežil nikde inde, žil tu. Každý štát ma psiu povinnosť vytvoriť podmienky pre svojich občanov na vlastnom území, aby tu sa mohli cítiť dobre. Každý, kto nacionalistické vášne rozdúchava ide proti týmto zásadám. A s tým mám značný problém."

Tak riekol dňa 26. Mája roku Pána 2010 Zsolt Simon, elitný tovariš cechu Mostárskeho.

Zaznamenal kronikár Eugen Korda.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?