Nájde sa nás dosť do Mečiarovho doprovodu na smetisko dejín?

Autor: Martin Foto Potočný | 12.6.2010 o 18:01 | (upravené 13.6.2010 o 16:43) Karma článku: 10,09 | Prečítané:  1684x

V dnešných parlamentných voľbách nejde o to, kto a s akým náskokom ich vyhrá. Naopak rozhodovať budú politickí trpaslíci tým, kto z nich sa cez päťpercentnú laťku prehupne. Pikantné je, že Vladimír Mečiar ako aktuálne najmenší trpaslík súčasnej politickej scény zohráva po dlhých rokoch opäť kľúčovú rolu. Niekto by sa azda nazdal, že nemáme výsledky volieb vo svojich rukách. Že nám prináleží iba oddane čakať, či náš milovaný Otec Zakladateľ laťku preskočí alebo nie. Mylne. V skutočnosti toto podujatie nerežíruje Len On ani jeho klub skalných ultrafans. Režisérsku taktovku máme pevne v rukách my ostatní.

 shooty.sk (okt.'02)

Za tie roky ho všetci poznáme ako staré tretry. Uznávaní sociológovia zaoberajúci sa prieskumami verejnej mienky dokonca pred týždňom veľmi presne určili jeho potenciálnu výkonnnosť. Namerali mu hodnotu 116 816 voličov. Za posledný týždeň si ešte Betka M. z Kežmarku (77) uvedomila, že vláda vytopeným Východniarom nevedela akútne pomôcť a že súčasťou tejto vlády je aj On. Jozef K. z Čadce (69) hlasuje striedavo za SNS a HZDS, ale teraz svoju tradíciu poruší a zahlasuje opätovne za SNS. Čítal výsledky posledného prieskumu a nechce, aby jeho hlas prepadol. Božka z Vranova nad Topľou (81) sa zúčastnila predvolebného mítingu, ktorý v ich domove zorganizovala strana AZEN a tak staví vo voľbách na mladšie kone z rovnakej stajne. Ďalší traja dôchodcovia z Trnavského samosprávneho kraja naleteli Novej vízii Demokracie od Tibora Mikuša. Hoci tesne pred voľbami, prebehli ešte do jeho košiara. Anička S. zo Žiaru nad Hronom (89) žiaľ už nie je medzi nami. Prežila ťažký a predsa požehnaný život. Svojich päť detí vychovávala v povojnových časoch, dožila sa pätnástich vnúčat a dvanástich pravnúčat. Nech odpočíva vo večnom pokoji. Nemenovaný radový člen Hnutia prehral včera svoj dlhoročný vnútorný boj a priznal si, že celé tie roky žil v omyle. Vo voľbách bude dnes voliť po prvýkrát slobodne a podľa skutočného vedomia a svedomia. Jeho manželke sa tejto slobody zatiaľ nedostane. Ešte hodnú chvíľu potrvá, kým bude schopný priznať životný omyl aj pred ňou.

Volebná výkonnosť Otca Zakladateľa je teda známa na chlp presne. Do volebných úrn padne 116 808 lístkov z jeho menom. Tých najskalnejších zo skalných už naozaj nemá čo zastaviť pred vykonaním svojej občianskej povinnosti. Záleží teraz len od nás ostatných, ako vysoko nasadíme päťpercentnú laťku. Ak príde k voľbám menej ako 55 percent, čiže len okolo 2 339 030 voličov, budeme svedkami ako sa tento borec cez ňu prehupne. S ošuchom ale predsa. Ak príde viac, jeho volebný výsledok bude menej ako

116 808 : 2 339 030 = 0,0499 = 4,99 %

Ak od vytúženej volebnej účasti 2 339 030 odrátame 116 808 skalných dostaneme 2 222 222. Presne toľko statočných ochotníkov treba, aby sme mohli raz a navždy odprevadiť Mečiara na smetisko dejín. Záujemci hláste sa dnes do 22:00 vo svojej volebnej miestnosti. Vzhľadom na počasie, bude treba každý jeden hlas.

 

Je dokonané... (doplnené v nedeľu 13.6. o 9:09)

V prvom rade sa chcem ospravedlniť za pár numerických chýb v článku. Spomínaných 55 percent predstavuje v skutočnosti až 2 399 303 oprávnených voličov, čo by už samo o sebe bola laťka nastavená dostatočne vysoko. S rezervou. Dokonca dvojitou, keďže počet skalných sa nakoniec scvrkol ešte o pár tisíc na 109 480. Zrejme úderom extrémneho tepla.

Veľká vďaka patrí každému jednému z 2 419 905 dobrovoľníkov (2 529 385 zúčastnených bez 109 480 skalných) za to, že mu posunul laťku o ďalší mikrometer vyššie. Toto je ten moment, kedy ma napĺňa pocit vlastenectva. Som hrdým občanom štátu, kde vedia poslať zločincov a grázlov tam, kam patria. Pomaly ale predsa. Príbeh HZDS čiže Vladimíra Mečiara nech je pre nás mementom o neodvratnom osude strany zlodejov s autoritatívnym vodcom bez vnútornej plurality názorov.

Nuž tak...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?