Hejná hyen

Autor: Martin Foto Potočný | 16.6.2010 o 15:51 | (upravené 17.6.2010 o 14:20) Karma článku: 6,41 | Prečítané:  1302x

Triúdvirát Fico, Slota, Mečiar bol vôľou ľudu vyhnaný. Radostná to novina! Ľud si totiž zvolil zástupcov, korí dopredu jasne deklarovali, že s nimi nebudú mať nič spoločné. To dokáže pochopiť každý súdny človek. Že náš pán prezident k takým evidentne nepatrí, sme všetci dávno vedeli! Trúd Fico to celé síce chápe, ale potrebuje naťahovať čas. Čas pre jeho ministrov, aby upratali posledné verejné dobroty či vlastné spriaznené duše tam, kam treba. Aj do sudcovského talára treba ešte navliecť nejednoho strašiaka v poli. To sa ale dalo čakať!

Pra(vi)covití politici začali zatiaľ rokovať o rozdelení ministerských kresiel a základných tézach programového vyhlásenia. Veď ako inak! Kým nevznikne dohoda, s médiami sa nikto vážne baviť nebude. Nič prekvapivé! Vie teda niekto spočítať množstvo relevantných informácii vyprodukovaných hejnom novinárov? Obrovským hejnom sústavne bzučiacim v tesnej blízkosti politikov už od soboty večera? Výsledky volieb do toho nerátať, tie poskytol štatistický úrad!

Poslanecké kluby Bugára a Sulíka nie sú homogénne. V jednom sú štyria ľudia z OKS a do druhého sa prekrúžkovali štyria Obyčajní Ľudia. Obrovská senzácia! Až tak, že sa dala poľahky vypočítať a predpovedať už pred voľbami. Lenže vtedy bolo spravodajské hejno zmietané inými vírmi! Každá z týchto "nezávislých" štvoríc však bude hlasovať s materským poslaneckým klubom. V mantineloch programového vyhlásenia vlády. S tým vo voľbách kandidovali, tým sa zaviazali svojim voličom. Rovnako ako každý iný "závislý" poslanec, čo sa dostal do parlamentu. Takže v podstate nič prevratné pod slnkom!

Ešte raz: Vie niekto spočítať informačnú hodnotu vaty, ktorá sa na nás sústavne lepí z éteru? V nedeľu naobed povolebnými televíznymi diskusiami počnúc a najskôr o týždeň končiac? Vie niekto ukázať hmatateľný výsledok práce tisíciek osobohodín odbzučaných v oných hejnách? Naozaj sa voľbami na Slovensku zastavil čas? Vyzerá to tak. Veď ešte aj tie povodne už skončili, a ďalšie snáď tak skoro neprídu.

Nuž tak...

Neviem sa dočkať času, kedy konečne všetky naše hejná múch, trúdov, hovniválov a iných insektohyen budú nahradené hejnami divých včiel. A pôjdeme ďalej. Nielen v politike ale aj v spravodajstve.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.


Už ste čítali?