Ján Budaj: Líbyjčania potrebujú našu otvorenú podporu!

Autor: Martin Foto Potočný | 22.2.2011 o 9:37 | (upravené 28.2.2011 o 19:03) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  326x

MZV SR do tejto chvíle nevyjadrilo otvorenú podporu Líbyjčanom, ani Bahrajnčanom a ďalším občanom dožadujúcim sa slobody a demokratizácie svojich štátov. V Líbyi Kaddáfiho vojaci zabíjali demonštrantov a potom odstrelili ľudí na ich pohrebe... Nie je to ešte tak dávno, čo sme demonštrovali aj my. Aj tu sa to mohlo stať.

Hej! Dávaj pozor, ako budeš zvrhnutý!Hej! Dávaj pozor, ako budeš zvrhnutý!facebook.com/ActForLibya

V Líbyi dnes zabíjajú demonštrantov, ako za Ceauşesca v Rumunsku. Doma máme len polovičaté a oneskorené vyjadrenie ministra zahraničných vecí Mikuláša Dzurindu v zmysle: "len aby tam bolo tých zabitých menej..." Žiadna otvorená podpora demokratickým hnutiam proti diktátorovi! V Česku sledujeme prešľap ministra Schwarzenberga. Vysvetlenie napísal týždenník Respekt, ktorý dotyčný vlastní. Toto je zlyhanie našich reprezentácií voči etickým záväzkom roku 1989. Načo máme štátny sviatok 17.11. a načo ministerstvo zahraničia? Oboje iba na relax?

Teraz si niektorí hovoria, že čo to ten Budaj splieta. Však tu sa vyjadruje ku PKO, a naraz o Tripolise? Ale Bratislavu a ktorékoľvek z miest severnej Afriky dnes spája príbeh úsilia ľudí o slušné pomery a o právo kontrolovať moc, ktorá obchoduje raz s ropnými vrtmi, inokedy s mestskými budovami. Demokracia a dôstojnosť práv občana. To je ten spoločný príbeh.

Z rôznych strán často počúvame, že vraj si treba vybrať. Islam, alebo diktátor. Chyba! My si nemáme čo vyberať. Oni si vyberajú: Slobodu a demokraciu.

Vyzvime našich reprezentantov, aby jednoznačne, otvorene a nahlas podporili Líbyjčanov, volajúcich po slobode. Bez ohľadu na taktizovanie iných štátov!

Ján Budaj

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Polícia zadržala po incidente v reštaurácii ministra Sólymosa

Premiér ministra požiadal, aby podal verejnosti vysvetlenie.


Už ste čítali?