Čo naozaj ukázal Kažificov demagograf?

Autor: Martin Foto Potočný | 12.4.2011 o 12:21 | (upravené 13.4.2011 o 10:01) Karma článku: 20,42 | Prečítané:  10648x

Richard Sulík zosmiešnil v poslednej diskusnej relácii Na telo svojho oponenta Ing. Petra Kažimíra, t.č. vo funkcii podpredsedu Strany. Možno si poviete - nemôže byť nič jednoduchšie. Stačí vedľa pána inžiniera posadiť priemerne slušného, priemerne vzdelaného, priemerne vychovaného a priemerne inteligentného rečníka a potom ho už len nechať, aby v tomto ostrom kontraste naplno prejavil všetok svoj talent. Napokon, veď sme toho svedkami každý druhý týždeň v niektorej z televíznych diskusii, kam býva táto vychádzajúca hviezda slovenského politického neba neúnavne nominovaná centrálou Strany. Sulíkovi sa však predsa len podaril výsledok rádovo lepší ako všetkým jeho predchodcom. Z tejto poslednej diskusie musel totiž už každý šípiť, že pán Ing. Kažimír, podpredseda Strany, je buď negramotný ťulpas alebo cynický a arogantný demagóg, ľudovo aj hajzel zvaný. Sulík k tomu nepotreboval nič viac a nič menej než precízne interpretovať evidentne nezmyselný graf, načmáraný marketingovým oddelením Strany. Je Sulík hrdina? Ťažko povedať. Ak mala táto kauza niečo ukázať, tak je to amatérstvo slovenskej politiky v celej svojej čistote. A to vrátane pravice a novinárov. To predovšetkým.

Richard Sulík si nakoniec neboráka Kažimíra maximálne vychutnal až večer na vlastnom blogu. Zašpásovať si na účet beztak tragikomickej figúrky podpredsedu Strany nemôže byť nikdy naškodu. Čo bolo teda na tom amatérske? Snáď iba toľko, že každý aspoň trochu zorientovaný insitný politológ veľmi dobre vie, že úplne rovnako mohol učiniť už o dva týždne skôr. Akurát nie na účet onoho nímanda bez charizmy a schopnosti vysloviť súvislé súvetie, lež na účet samotného ľudom  milovaného Vodcu Strany. Ten onehdy v tej istej relácii mával tým istým demagografom. Ktokoľvek z novinárov ako aj ktokoľvek z celej plejády blogujúcich a do novín pravidelne píšucich pravicových politikov mal k dispozícii odvtedy už celé dva týždne na to, aby jedným dobre napísaným článkom donútil megademagóga Fica chodiť po kanáloch. Túto šancu až trestuhodne nikto z nich nevyužil.

V priamom prenose navyše Richard Sulík svojim prekvapeným zízaním na demagograf dokázal, že na svojho protivníka sa vôbec nepripravil vopred. Faktami podkutú odpoveď podal až o niekoľko hodín neskôr na už spomenutom blogu, no vtedy a tam, priamo na pľaci vo svetle reflektorov, mohol argumentovať jedine zdravým sedliackym rozumom. To si profesionálny politik nemôže dovoliť! Obzvlášť nie v krajine, kde televízia má ešte stále niekoľkonásobne väčší vplyv na verejnú mienku ako internet. Obzvlášť nie v krajine, kde používanie zdravého sedliackeho rozumu je už niekoľko generácií systematicky potláčané. Argumenty typu, že nemohol čakať od popredného predstaviteľa Strany takú blbosť v priamom prenose, jednoducho neobstoja! Neobstoja, pretože

Ku cti Richarda Sulíka slúži to, že sa v diskusii hneď ozval a demagograf spochybnil. Na rozdiel od JUDr. Pavla Hrušovského, Zlatice Puškárovej a toho redaktora na STV bez tváre a chrbtovej kosti, ktorí sa s demagografom tiež stretli takto zoči voči. Dodnes o tom neinformoval ani projekt demagog.sk!

Čo teda naozaj ukázal Kažificov demagograf? Žijeme v krajine, kde najsilnejšia politická Strana je vedená demagógmi najhrubšieho zrna, polovica národa im fatálne verí a zvyšok politického spektra je prešpikovaný ukážkovým amatérstvom. Novinárska obec je na tom evidentne ešte horšie a tak jediný, kto na tento prípad až nechutnej demagógie upozornil, bol bloger píšuci na zapadnutom neznámom portáli.

Nuž tak...


Ešte toť malý bonus na odreagovanie - reakcia samotného pána Inžiniera Ekonómie (pridané 23:58)

"So záujmom čítam reakcie na včerajšiu diskusiu Na telo v televízii Markíza, predovšetkým v súvislosti s grafom o vývoji priemernej ceny plynu pre domácnosti . Nemám problém s kritikou na moju osobu (ako politik som na to pripravený), prirodzene, ak je oprávnená. Graf, ktorý som použil vo vysielaní, zobrazuje vývoj priemerných cien plynu pre domácnosti za posledné tri vlády. Oponentom, ktorí toto moje konštatovanie spochybňujú oznamujem, že graf bol vypracovaný na základe oficiálnych údajov Štatistického úradu SR. Zároveň chcem upozorniť, že v porovnaní s vládou Mikuláša Dzurindu za vlády Róberta Fica došlo k stagnácii a poklesu priemernej ceny plynu, ako aj elektrickej energie. Trend vyjadrený spomínaným grafom je nespochybniteľný. V prípade, že máte záujem verifikovať tento fakt, odkazujem vás na oficiálnu stránku ŠÚ SR - Slovstat, prípadne vám ponúkam nasledovný link: http://www.statistics.sk/pls/e...
Peter Kažimír"

Ku grafu sa už vyjadrili aj na portáli demagog.sk (pozri 5. výrok odspodu): "... Ak teda pri prepočítavaní platí, že z jedného kubíka plynu možno v priemere dostať 10,555 kWh energie. Tak v prípade, že tento prepočítavací koeficient použijeme pri grafe, ktorý priniesol P. Kažimír, tak zistíme, že keď bývalá jednotka 1m³ mala priemernú cenu 45 centov, tak 10,555 kWh stojí rovnakých 45 centov. Z tohto dôvodu označujeme graf, ktorý P. Kažimír prezentoval v relácii za hrubo zavádzajúci, keďže v skutočnosti sa cena za tú istú jednotku nemenila."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kto z daňových zmien získa viac a odkedy? Pozrite si prehľad

Zmení sa daň z príjmov 
aj nezdaniteľné minimum.

Kým nerobil hudbu, topil sa. Raper Dave vyhral ceny Mercury

Albumom Psychodrama mení britský rap.


Už ste čítali?