Zlodejova Republika

Autor: Martin Foto Potočný | 10.5.2011 o 14:12 | (upravené 11.5.2011 o 7:20) Karma článku: 21,51 | Prečítané:  13942x

Cudzincov u nás napočkanie ošmekne každý druhý taxikár či čašník. Píšu o tom už i v zahraničných turistických sprievodcoch a tak sú na to väčšinou pripravení. Žiadna veľká hanba nám teda z týchto príležitostí nekvapne. Nakoniec aj my sami to považujeme za akýsi miestny folklór, ktorý jednoducho ku koloritu našej rázovitej krajiny nevyhnutne patrí. No opakované prípady okradnutých hokejistov, to už je naozaj horká káva. Dokonca aj pre našincov, čo sú v tomto smere na onakvejších kauzách odkojení.  A to sa ešte povráva o komplicoch priamo medzi zamestnancami hotela. Medzinárodná blamáž, pohoršení sme všetci! Nuž ale čo iné sme mohli čakať?

 ilustračné zábery - topky.sk

Žijeme v krajine, kde i našim hokejovým národným hrdinom šéfuje zlodej vo veľmi širokom zmysle slova. Zlodej, ktorý nás všetkých okradol ešte aj pri rekonštrukcii našej najznámejšej národnej pamiatky. Zlodej, ktorý nás všetkých okradol i pod zámienkou organizácie svetového športového podujatia a účelovo vykonštruovanej nutnosti "rekonštrukcie" starého štadióna. Zlodej, ktorý mal komplicov ešte aj v kresle premiéra či v kresle primátora hlavného mesta.

Žijeme v krajine, kde ani tento zlodej nesedí za mrežami, ale vo VIP lóži spolu s hlavou nášho štátu. Tou hlavou, ktorá po každom našom nevydarenom zápase či každom vlastnom vydarenom žarte začne s vážnou tvárou opakovať, že aspoň máme ten štadión.

Nuž tak...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?