Keď mafia má jasný smer

Autor: Martin Foto Potočný | 20.3.2018 o 14:09 | (upravené 23.3.2018 o 10:50) Karma článku: 10,85 | Prečítané:  25364x

Náš najdlhšie vládnuci premiér sa náhodou prisťahuje do bytu oficiálne patriaceho najväčšiemu podvodníkovi s DPH. S podvodníkom sa náhodou dobre pozná aj dlhoročný minister vnútra a dokonca s ním až podozrivo výhodne "obchoduje".

Prokurátor Špirko, ktorý chce podozrenia dôkladne vyšetriť, je zhodou okolností disciplinárne potrestaný a spis je mu odobraný. Dnes  už vieme, že to vzniklo iba "omylom" zo strany polície. Prokurátor Špirko po roku a pol nakoniec obstál v disciplinárnom konaní a mali by mu vrátiť všetky jeho prípady. Zhodou okolností však už v spomenutej kauze B.A.Haus stihla jeho kolegyňa rozhodnúť, že prevody boli čisté.

Premiér si medzičasom do Úradu vlády dovlečie štátnu radkyňu, ktorá je iba náhodou bývalou obchodnou aj pohlavnou partnerkou hlavy organizovaného zločinu na východnom Slovensku. Tento medzičasom už zatknutý priekupník drog talianskeho pôvodu je zhodou okolností aj významným poberateľom agrodotácii. Mladý odvážny investigatívny novinár, ktorý o tom všetkom začne písať je akoby náhodou uprostred svojej práce vyrušený... navždy. Už nikdy nedopíše, čo všetko zistil. Rovnako je umlčaná aj jeho snúbenica, s ktorou sa o svojej práci často rozprával. Obaja sú chladnokrvne zavraždení.

Na miesto činu síce náhodou zabudnú zavolať súdneho lekára, no až neuveriteľnou náhodou sa tam medzi prvými ukáže istý Róbert Krajmer - riaditeľ protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorý na mieste činu žiadnej vraždy nikdy predtým nebol. Zato jeho manželka, pani Krajmerová, v posledných rokoch začala podnikať vo veľkom. Zhodou okolností má prepojenie aj na Norberta Bödöra, syna Miroslava Bödöra - vlastníka SBS služby Bonul a známeho to "mecenáša" Smeru. Len tak mimochodom, firme Bonul sa za záhadných okolností darí získavať multimiliónové štátne zákazky od roku 2012, od vzniku vlády Smeru. Ale naspäť k pani Krajmerovej. Tá dnes nevie presvedčivo vysvetliť, ako presne prišla za posledných pár rokov k miliónovým majetkom.

Prezident polície Tibor Gašpar aj minister vnútra najprv prítomnosť Róberta Krajmera na mieste činu popierajú, až o dva dni neskôr pod ťarchou dôkazov minister vnútra dodatočne ubezpečuje národ, že vzhľadom na fakt, že zavraždený písal o talinaskej mafii, bol Krajmer tým správnym mužom na správnom mieste... Moment, ale v čase vraždy ešte nikto nevedel, o čom novinár zrovna písal. Jeho kolegovia zverejnili pamätný nedokončený článok až niekoľko hodín po tom, čo sa skončilo vyšetrovanie na mieste činu. Na doplňujúcu otázku minister vnútra vylúči, žeby bol zavraždený odpočúvaný... Krajmer sa o tom zrejme dozvedel nejak inak... asi náhodou. Aj po tomto všetkom a napriek obrovským protestným pochodom v uliciach vytrvalo odmieta odstúpiť minister vnútra ako aj prezident polície, ktorý je len tak mimochodom aj švagrom už spomínaného Miroslava Bödöra, oligarchu v pozadí strany Smer.

Koaličný partner Smeru nemôže začať riešiť najväčšiu vládnu krízu v dejinách Slovenska, lebo predseda strany musí zhodou okolností najprv odletieť na týždennú dovolenku na Maledivy, kde sa čírou náhodou v reštaurácii stretne s pánom "podnikateľom" Kočnerom. Ide o človeka z mafiánskych zoznamov polície, ktorý sa zhodou okolností zavraždenému novinárovi vyhrážal pár mesiacov pred smrťou.

Po návrate predsedu koaličného partnera Smeru z dovolenky najprv republiková rada tejto najmenšej vládnej strany jasne rozhodne a zverejní stanovisko, ktoré sa okamžite stalo správou dňa: Ich predseda bude so Smerom a SNS rokovať už len o predčasných voľbách. Po 48 hodinách rokovania sa akoby náhodou podarilo ich predsedovi vyrokovať so Smerom a SNS niečo úplne iné. Demisiu premiéra výmenou za pomoc a podporu pri zostavovaní novej vlády Smeru bez predčasných volieb.

Predsedovi najmenšej koaličnej strany sa po tomto náhlom obrate údajne vyhráža anonym a dostane okamžite policajnú ochranu. Keď na políciu nahlásil vyhrážanie dnes už nebohý novinár, 44 dní si ho nikto nevšimol a namiesto policajnej ochrany sa mu nakoniec dostalo výsmechu z úst ministra vnútra.

Vo štvrtok prezident demisiu z rúk predsedu vlády prijal, čím sa mimochodom šéf na ministerstve vnútra nezmenil. Ten ostáva riadiť rezort naďalej ako minister v demisii až do vymenovania vlády novej. Minister vnútra síce už predtým v pondelok sľuboval, že "dobrovoľne" odstúpi, ale akoby náhodou do štvrtku tak nestihol učiniť. Premiér v demisii spolu so svojimi koaličnými partnermi navrhli prezidentovi pár "nových" mien do prvého pokusu o "rekonštrukciu vlády", o.i. aj:

Peter Pellegrini - kandidát na premiéra... bývalý podpredseda vlády, ktorý zhodou okolností iba pár dní nazad v priamom prenose RTVS spochybňoval kvalitu práce novinára Jána Kuciaka, hoci bol práve kvôli nej zavraždený.

Jozef Ráž ml. - kandidát na ministra vnútra... do úradu ho údajne odporučil minister zdravotníctva Drucker a skutočnosť, že ten aktuálny minister vnútra (v demisii) je jeho kamarát z detstva, je len čisto náhodná.

Richard Raši - kandidát na podpredsedu vlády pre informatizáciu... Nemá v predmetnom smere síce žiadne vzdelanie, ale zato je zhodou okolností starým známym Antonína Vadalu.

Ján Kuciak vo svojom nedokončenom článku o.i. napísal: ... Okrem Jasaňa a Troškovej sa však okolo Antonina Vadalu dajú vystopovať aj ďalšie väzby na politiku a stranu Smer... V predvolebnom čase sa chystal na konferenciu Smeru v Košiciach. Rašimu verejne odkazoval, že sa tam „vidia“. Stranu Smer pritom nazýval „naša strana“...

Nedokončený článok čítalo niekoľko miliónov ľudí a vyše stotisíc z nich kvôli nemu aj opakovane vyšlo do ulíc po celom Slovensku. Všetko však nasvedčuje tomu, že akoby náhodou si to v strane Smer dodnes neprečítal vôbec nikto... A tak, nech už mocní Smeru zostavia pre Petra Pellegriniho akýkoľvek iný zoznam, bude to zase len vláda pohŕdania prácou a životom Jána Kuciaka.

Nuž tak...

Martin Mojžiš: Pellegriniho vláda pohŕdania prácou a životom Ján Kuciaka 
(prejav 16.3.2018 na Nám.SNP v Bratislave)

doplnené 23.3.2018:
Analýza Jozefa Šáteka: Kto a prečo zavraždil Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú? 
(aktuality.sk 23.3.2018)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.


Už ste čítali?