Keď zoťať jednu hlavu Druckerovi nestačí

Autor: Martin Foto Potočný | 11.4.2018 o 15:01 | (upravené 12.4.2018 o 13:16) Karma článku: 7,68 | Prečítané:  2744x

V marci 2018 sa prebralo Slovensko z letargie. Precitli sme, ale do éry Draka. Razom sme ho vyzvali na súboj, v ktorom ťaháme zatiaľ za kratší koniec. S každou odťatou hlavou sa z temnoty vynára ďalšia. Kde to vlastne žijeme?

Žijeme...

... v krajine, kde najdlhšie vládnuci premiér v histórii sa omylom nasťahoval do luxusného bytu na hradnom kopci, ktorý si odvtedy oficiálne "prenajíma" od najväčšieho daňového podvodníka s DPH. A aj po tom, čo bol na to opakovane upozornený, sa dodnes neodsťahoval.

... v krajine, kde najdlhšie vládnuci minister vnútra náhodou kúpil byt v tej istej bytovke postavenej týmto daňovým podvodníkom, samozrejme na mieste, kde podľa územného plánu mal byť parčík. Tento dnes už exminister vnútra od neho naviac podozrivo výhodne nakúpil aj iné nehnuteľnosti, skrze ktoré bol štát v minulosti okradnutý na DPH.

... v krajine, kde prokurátor Vasiľ Špirko, ktorý chcel práve tieto podozrenia dôkladne vyšetriť, bol disciplinárne potrestaný a spis mu bol odobraný. Dnes už vieme, že to vzniklo omylom, pochybením zo strany polície a NAKA. Prokurátor Špirko po roku a pol nakoniec obstál v disciplinárnom konaní a mali by mu vrátiť všetky jeho prípady. Zhodou okolností však už v spomenutej kauze B.A.Haus stihla jeho kolegyňa rozhodnúť, že prevody boli čisté. Keď Špirko nakoniec o všetkom podrobne informuje novinárov, dostane sa mu disciplinárneho stíhania od špeciálneho prokurátora.

... v krajine, kde manželka vtedajšieho šéfa protikorupčnej jednotky NAKA, pani Krajmerová, výdatne podniká so Zoroslavom Kollárom a Norbertom Bödörom, synom Miroslava Bödöra - vlastníka SBS služby Bonul a známeho to "mecenáša" vládnej strany. Firme Bonul sa za záhadných okolností darí získavať multimiliónové štátne zákazky od roku 2012, práve od vzniku jednofarebnej vlády Smeru. Ani samotná pani Krajmerová dnes nevie presvedčivo vysvetliť, ako presne prišla za posledných pár rokov k miliónovým majetkom.

... v krajine, kde investigatívny novinár, ktorý práve tieto prepojenia medzi vládou, vedením polície a mafiou intenzívne mapoval bol vo vlastnom dome rituálne popravený... aj so svojou snúbenicou.

... v krajine, kde vtedajší šéf protikorupčnej jednotky NAKA, Róbert Krajmer, sa počas vyšetrovania vraždy novinára náhodou vyskytol na mieste činu, hoci patril do skupiny hlavných podozrivých a k vraždám do terénu inak nikdy nechodieval.

... v krajine, kde prezident policajného zboru Tibor Gašpar tento vstup Krajmera na miesto činu intenzívne popieral, až kým ho nakoniec z klamstva usvedčil záznam z kamery TV JOJ. Ten istý Tibor Gašpar, ktorý je zhodou okolností aj švagrom spomínaného Miroslava Bödöra, sedí na stoličke policajného prezidenta ešte aj 6 týždňov po tomto excese.

... v krajine, kde nový minister vnútra Tomáš Drucker najskôr 3 týždne po vymenovaní blúdi po chodbách nového jemu prideleného ministerstva a "nevyzná sa tam", radí sa doma so svojou manželkou, čo si má myslieť o podozrivých zo spáchania ťažkých ekonomických deliktov... Aby nakoniec zvolal veľkolepú tlačovku. Že už vraj má utvorený názor na to, či podrží Gašpara vo funkcii, ale verejnosti ho zatiaľ neprezradí.

... v krajine, kde ten istý Drucker, ešte ako riaditeľ pošty, podpisoval a nezákonne utajoval miliónové zmluvy o nákupe materiálu všemožného druhu s firmou Rempo patriacej manželom Dušanovi a Kláre Dvoreckej.

... v krajine, kde manželka pána Druckera (medzičasom už ministra zdravotníctva) investovala manželove peniaze do podozrivo výhodného nákupu pozemkov pri Spačinciach, ktoré následne dokázala bez nutnosti ďalších investícii do roka a do dňa predať za 4-násobok nákupnej ceny. Pani ministrová tieto pozemky kúpila v decembri 2016 od firmy Mlynské Pole, ktorej stopercentným majiteľom je zhodou okolností práve Klára Dvorecká, takmer exkluzívna dodávateľka materiálu všemožného druhu pre Slovenskú poštu a nečakane aj pre Kali-ministerstvo vnútra.

... v krajine, kde tento nový minister vnútra, ktorý má zabezpečiť návrat dôvery ľudí v štát s pokrovým ksichtom klame, zavádza a tvrdí, že on konflikt záujmov nikde nevidí.

... v krajine, kde takéhoto ministra vnútra nikto neodvolá, lebo nový premiér sa bude radšej špárať v nose a modliť sa, aby sa popri tejto a ďalších kauzách zabudlo na to, že on sám nevie preukázať, ako si zarobil na kúpu všetkých svojich nehnuteľností vrátane luxusného bytu pod hradom.

... v krajine, ktorú zatienil Drak. Zatienil ju celú od východu až po západ, kde snáď ešte stále niečo je... aj po tejto 10-ročnej drancovačke... Drakovi nestačí zoťať jednu hlavu, ak ten ich má 666. Naviac ak s každou odťatou hlavou sa z temnoty vynára ďalšia, okamžite pripravená chrliť oheň. Je treba mu prebodnúť srdce.

Našťastie žijeme v krajine, ktorej ľud to už vie. Občianski aktivisti z iniciatívy #hnevamsa vyzbierali zatiaľ viac ako 50 tisíc podpisov za predčasné voľby. Zbierali ich medzi nami, stojacimi na námestiach a štrngajúcimi za lepšie Slovensko bez smerodatnej mafie. Zbierali ich medzi nami vtedy, keď sme opakovane vyšli do ulíc a skandovali: "Voľby, voľby..." A keď nás pri tom Šeliga opätovne prehlušil opakovaním svojich banálnych fráz a požiadaviek do mikrofónu, veriac, že dôležitejší ako počet hlasiviek je výkon repro-bední v aparatúre zaplatenej hlavným sponzorom podujatia. Zbierali podpisy medzi nami aj vtedy, keď Šeliga s Farskou uverili, že majú tú moc diktovať ľuďom kedy a začo majú protestovať a kedy majú ostať doma. Deň pred plánovaným najväčším masovým zhromaždením v histórii Slovenska, sa ho rozhodli rozpustiť. Na oficiálne zrušenú demonštráciu 23.marca na námestí SNP v Bratislave prišlo nakoniec 25 tisíc ľudí. Iba tak, spontánne. Veď prečo by neprišli, keď parlament mal práve vtedy hlasovať o vyslovení dôvery bábkovej vláde. Stretli sa na námestí, zatlieskali sami sebe od dojatia, že nie sú v tom sami. Zaspievali si hymnu a konečne aspoň raz nerušene mohli skandovať: "Voľby, voľby, voľby, voľby..." Aj vtedy tam oni stáli medzi nami s petičnými hárkami a zbierali podpisy za predčasné voľby.

Nuž tak...

(pridané 12.4.)

PS: Vzácny čitateľ NevecGdo do diskusie napísal:

"Ja som im to na námestí nepodpísal, ale vytlačil som si petičný hárok, na ten som sa podpísal a zbieram aj od svojich známych a susedov. Chcel som tam byť podpísaný navrchu hárku ako príklad, keď sa pýtajú. Onedlho to pošlem poštou. V médiach veľmi nepropagujú iniciatívy za predčasné voľby, keďže tak ako aj predtým im kľudne vyhovuje na mafiu prepojený Fico, len aby tam nebol Sulík a Matovič. Čo už, keď výtlak Smero-progresívneho Slovenska je taký malý. Tak radšej nech nám tu vládne zatiaľ mafia."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: SaS je pred OĽaNO, Kollár na hranici zvoliteľnosti

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.


Už ste čítali?