KDH v ofsajde

Autor: Martin Foto Potočný | 20.8.2019 o 8:26 | (upravené 20.8.2019 o 10:10) Karma článku: 3,61 | Prečítané:  1414x

Milý Lojzo, s počudovaním som si v pondelok večer na SME.sk prečítal, že si prijal výzvu pána kapitána porovnávať si dĺžku stoporených stožiarov a ako odvetu mu navrhuješ akúsi chlapčenskú hru o vlajky. Reku však uhorková sezóna.

Chvíľu som si úprimne myslel, že to len novinári zbytočne nafúkli akúsi recesiu, u Teba už tradičnú. Oči mi však vyliezli z jamôk, keď som o pol hodiny neskôr zazrel v Televíznych novinách reportáž na tú istú tému. Takže predsa len ide z Tvojej strany o cielený marketing.

Iba toť 10 dní nazad si zvolal všetkých novinárov Slovenska na tlačovku, kde ste im spolu s PS-Spolu chceli ukázať rámec predvolebnej dohody. Najskôr ste ich 6 týždňov namotávali, aby ste im napokon na pódiu s farebnými plagátikmi v pozadí víťazoslávne oznámili: "Dohodli sme sa, že sme sa nedohodli. Sme pripravení postaviť spoločnú vládu a takisto sme pripravení povaliť ju na zákone o registrovaných partnerstvách, nech už by hlasovanie o ňom dopadlo v parlamente tak alebo onak." Vybavená vec, pre dnešok. "Ale veď príďte za nami o ďalších 5 týždňov a my povieme zas niečo podobné len inými slovami..."

Ešteže Ťa Lojzo po zvyšok času mohli novinári spovedať, či stále veríš budúcemu rádoby-premiérovi, ktorý sa uviedol do politiky tým, že celému Slovensku klamal, potom zatĺkal a pod tlakom médii sa priznal. Nebyť množstva týchto ošemetných otázok, ver tomu, že každý novinár odchádzal by z toho vášho mejdanu s diktafónom prázdnym ale zato s náladou nas*atou doplna.

A táto predpubertálna vojna o vlajky, drahý Lojzo, to je tá vysvetľujúca odpoveď pre nás všetkých, potenciálnych voličov KDH? Nás, ktorí sa práve v týchto dňoch obávame problémov prameniacich z čudesných, na oko až nepripravených, tančekov okolo predvolebného spojenectva KDH s tzv. "Ultra-Liberálom" s pochybnou minulosťou, nulovou pokorou a nedozretým charakterom?

Drahý Lojzo, už 4 roky Ťa sledujem ako robíš v KDH poctivú robotu v teréne. Navštívil si už aj tie najzapadnutejšie, kúty Slovenska. Máš môj veľký rešpekt. Fandím Ti viac ako pred 14 rokmi Artmedii Petržalka, keď hrala doma proti Celticu Glasgow o postup do hlavnej skupiny ligy majstrov. Odmakali ste v KDH už 80 minút hracieho času perfektný futbal, taký ako od roku 2010 v našich končinách nikto nehral... Veď vediete s bezpečným dvojgólovým náskokom, držte sa na hracej ploche tej kvalitnej hry, čo ste hrali doteraz a víťazstvo sa dostaví.

Makajte "doplných", hrajte poctivý futbal až do konca. Ty ako kapitán tímu nedopusť, aby nám padli 3 vlastné góly v posledných minútach zápasu. Tvoj futbalový tím sú všetci tí ľudia na trávniku okolo Teba, čo s Tebou odohrali náročných 80 minút zápasu. Ty hráš s nimi, oni hrajú s Tebou, ste zohratí a hráte to dobre. Svojich spoluhráčov dávno nerozlišuješ podľa farby dresu, ale každého jedného osobitne podľa štýlu behu, farby hlasu, vidíte sa naslepo, prihrávky do voľného priestoru vám lietajú na milimeter presne, takí ste zohratí...

Áno Lojzo, na každom dôležitom futbalovom zápase sa nájde nejaký blázon v hľadisku, čo pod vplyvom omamných a psychotropných látok vybehne na futbalové ihrisko nahý a bude sa snažiť odkopnúť Ti loptu z kopačiek. Ten však nie je súčasť tímu, neodohral s vami celý ten dlhý a náročný zápas... On je predurčený byť iba kratučkou epizódou, na ktorú sa po vyhratom zápase bude spomínať s úsmevom.

Veď pozri na neho Lojzo. Na rozdiel od všetkých Tvojich spoluhráčov ten naháč nie len, že nemá na sebe dres domácich, on nemá na sebe vôbec žiaden dres. Naviac nemá ani kopačky a vlastne ani nevie ako sa hrá futbal. A už vôbec netuší koľko je to driny a odriekania, kým sa z malého chlapca stane profesionálny disciplinovaný futbalista schopný odohrať 80 minút kvalitnej poctivej taktickej hry proti slávnemu Celticu Glasgow. Ale Vy všetci, čo kopete za KDH, Vy ste takých 80 minút práve teraz odohrali. Neber toho naháča na výpomoc do tímu, aj keby Ti rozhodca zrovna povolil dvanásteho hráča na ihrisku. Nedopadne to dobre. Nech sa len pekne vráti tam, odkiaľ prišiel, a hrajte ďalej futbal.

Držte sa tam na hracej ploche iba kvalitnej sústredenej hry, akú ste hrali doteraz... čo však zahŕňa najmä:

1. Držať sa na hracej ploche, neodbiehať si na tribúnu k mikrofónu komentátorov ani k tej Podguráženej Skupinke mladistvých v rohu hľadiska, odkiaľ na trávnik naháč vybehol.

2. Sústrediť sa stopercentne na hru, pozerať sa pred seba, na loptu, pohyb súpera... Nevšímať si hlučnú skupinku Ultra-fanúšikov v opačnom rohu hľadiska, ani len ich vlajky.

Hrajte presne tak, ako ste odohrali už 80 minút zápasu, vráťte sa k svojej hre a držte sa jej. Nenechajte si vnútiť inú hru a víťazstvo sa bezpodmienečne dostaví.

Nuž tak...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.


Už ste čítali?