Keď rozbíjačom opozície je opäť len Denník N

Autor: Martin Foto Potočný | 26.10.2019 o 11:04 | (upravené 31.10.2019 o 20:21) Karma článku: 10,03 | Prečítané:  6508x

"S veľkým sklamaním sme zaregistrovali odmietavý postoj predsedu KDH k našej ponuke na vytvorenie predvolebnej koalície s OĽANO+KÚ. Ponúkli sme KDH 75 miest zo 150, vlastný program, vlastný poslanecký klub a 3.miesto na kandidátke

... 3.miesto pre predsedu KDH s tým, že pred ním by boli len 2 nepolitici. Išlo o veľkorysú ponuku. Ak by sme do volieb išli v spoločnej koalícii, vieme garantovať všetkým voličom KDH, že v parlamentných voľbách 2020 sa nebude opakovať situácia z roku 2016, kedy hlasy 128 tisíc voličov KDH prepadli a vznikla tak vláda mafie. Zároveň by si KDH uchovalo svoju identitu.
Voľby 2020 budú najdôležitejšie parlamentné voľby na Slovensku od roku 1998. Budeme rozhodovať o osude Slovenska a z prieskumov je dnes zrejmé, že to bude boj veľmi veľmi tesný. Za tejto situácie považujeme postoj predsedu KDH za nezodpovedný. Veríme, že Rada KDH napriek tomu našu ponuku zváži s cieľom sledovať najlepší záujem celého demokratického Slovenska. Stojíme na dejinnej križovatke a ak dnes neunesieme našu zodpovednosť voči Slovensku, a povýšime naše egá, vo voľbách môže opäť mafia vyhrať nad spravodlivosťou."
Igor Matovič, predseda OĽANO
Anna Záborská
, predsedkyňa Kresťanskej únie
25.októbra 2019

Skúsme si ešte v tejto súvislosti spomenúť na jednu úsmevnú historku, ktorá sa odohrala presne pred 4 týždňami pod Tatrami. Páni politici "novej generácie" Beblavý s Hlinom mali tú česť otvárať ustanovujúci snem strany ZaĽudí (dnes už najsilnejšej opozičnej strany). Obaja neúnavní "spájači opozície" tam vo svojom prejave síce dosť neohrabane priam až zákerne, ale s o to väčšou vervou, otravovali delegátov snemu a v priamom prenose vlastne aj celú verejnosť dávno mŕtvym projektom predvolebnej 3-koalície strán PS+Spolu+ZaĽudí.
Projektom, ktorý skrachoval na rokovaní medzi 6 očami lídrov Trubana, Beblavého a Kisku už na jar roku 2019.
Projektom, ktorý prekvapený predseda strany Kiska deň pred oným snemom v osobnom rozhovore s Beblavým zavrhol ako nepraktický a zbytočný.
Projektom, ktorý ten istý predseda strany ZaĽudí, šokovaný trúfalosťou a neokrôchanosťou oboch pozvaných rečníkov, musel označiť za nepraktický a zbytočný aj na svojom ustanovujúcom sneme a následne to celé verejne odsúdiť na tlačovej konferencii.
Projektom dávno mŕtvym, ktorý však stále nemá šancu odpočívať v pokoji. Aj napriek všetkému spomenutému, ho Denník N masíroval do podvedomia verejnosti ďalšie 4 týždne, ešte aj po snáď už N-tej exhumácii a následnom zakopaní pozostatkov...

21.10. Denník N napísal: "Predvolebná 3-koalícia PS, Spolu a Za ľudí nevznikne... Kiska návrh PS/Spolu dnes odmietol. Predtým o tom rozhodlo predsedníctvo strany Za ľudí. Michal Truban to potvrdil na svojom FB: „Dnes budem trochu osobný, lebo to, čo cítim, je sklamanie. Andrej Kiska našu ponuku na trojkoalíciu s cieľom poraziť Smer odmietol... V PS/Spolu sme presvedčení, že 3-koalícia najbližších strán bola najlepšia a najúprimnejšia možnosť, ako teraz, v čase, keď všetky svinstvá vychádzajú na povrch, ukázať, že nám záleží na zmene a že vieme konať spoločne.“..."
22.10. Denník N napísal: "Kiska odmietal a navrhoval. Strana ZaĽudí má za sebou nepresvedčivý deň. Kiska najskôr odmietol vytvorenie predvolebnej koalície s PS/Spolu... Aby exprezident pozorovateľom ešte viac skomplikoval úvahy o tom, o čo mu vlastne ide (šak enem o porazenie tej Smerodajnej mafie ne? pozn. prepisovateľa), vzápätí začal hovoriť o návrhu na vybudovanie ešte väčšieho zoskupenia. Virtuálnu superkoalíciu nazval BLOK ZMENY... Ťažko tomu rozumieť..."
23.10. Denník N napísal: "Zlé rozhodnutie ZaĽudí proti 3-koalícii... 5 týždňov pred uzavretím kandidátok nič nenasvedčuje tomu, že 3-koalícia vznikne. V prvom rade, je to zlé rozhodnutie novej strany Za ľudí. Pretože tým v zárodku pochovala vznik sily, ktorá by ako jediná mala potenciál poraziť vo voľbách Smer."

Denník N naviac už dlhodobo vytvára okolo Igora Matoviča mediálny obraz rozbíjača opozície. Ako sa teda ten istý N-ezávislý denník postavil k Igorovmu návrhu predvolebnej koalície na prvý pohľad veľmi férovej a pre budúcnosť Slovenska užitočnej možno až kľúčovej? A akú diskusiu tým Denník N vyvolal na svojej FB stránke?

DennikN.sk si do newsfiltru pre piatok 25.októbra ako hlavnú správu vybral:
Matovič vytrvalo ponižuje Hlinu a ešte sa pri tom tvári ako spasiteľ
1.) Matovič úmyselne ničí Hlinu
"Igor Matovič vyrukoval v piatok s ponukou pre Alojza Hlinu, ktorá sa nedá nazvať inak než provokácia. 3 dni po tom, čo verejnosti oznámil, že na kandidátku vezme Kresťanskú úniu, teda zbehov z KDH Annu Záborskú a Richarda Vašečku, podáva ruku celej strane. Hlinovcom núka predvolebnú koalíciu, polovicu kandidátky, ponechanie si vlastného programu a 3.miesto pre predsedu. Napriek tomu, že KDH má vážne problémy a 4 mesiace pred voľbami sa potáca na hranici zvoliteľnosti, je to ponuka, ktorá sa pri zachovaní dôstojnosti a cti dá len šmahom ruky odmietnuť. Čo aj Alojz Hlina urobil..."
(141 lajkov)

Igor Matovič: "To vážne je ponižovanie Hlinu a KDH, ak sme im ponúkli vytvorenie predvolebnej koalície, kde bude mať KDH 75 zo 150 kandidátov? Kde budú prví dvaja kandidáti nepolitici a hneď za nimi Lojzo? Kde ja budem posledný? Kde si KDH bude mať vlastný program a poslanecký klub? To vážne? Vaša ideologická zaujatosť Vám zrejme úplne zastrela myseľ. Robím nemožné, len aby neprepadli hlasy, ale miesto podpory len primitívna lož a podlý útok. A je mi to ľúto. Prečítajte si tento Váš výplod po 1.3.2020, keď znova KDH prepadne a mafia zloží vládu."
(252 lajokv)
Viktor Historik: "To je Denník N - bulvár, oni aj z tých najzrejmejších faktov dokážu vyvodiť úplne nesprávne závery."
(18 lajkov)
Ján Valko "Pán Matovič, nemá význam pre KDH bojovať... Sú to ľudia, ktorí stratili dôveru už za čias Fígeľa."
(24 lajkov)
Angela Donicova: "Ja by som na žvásty denníka N absolútne nereagovala! Píšu podobne o Matovičovi ako Ruttkayová o Lipšicovi. Ruttkayová to robila na objednávku od Kočnera, ale na čí príkaz toto robí denník N?"
(28 lajkov)
Jaro Bittner: "Igor, keď nevieš byť diplomat, nerob politiku, a už vôbec sa netvár urazene."
(17 lajkov)

Pavel Prekop: "A prečo ste to, pán Matovič, neprebrali osobne s Hlinom a v prípade súhlasu z jeho strany s tým šli spoločne na verejnosť, a naopak v prípade nesúhlasu s tým von nešli? Žeby politický marketing? Alebo tak ako sa píše v článku, ponižovanie politického súpera? A možno len obyčajný "attention whore" syndróm. Toto sa naozaj nedá nazvať slušnou ponukou, tobôž nie spoluprácou."
(47 lajkov)
Igor Matovič odpovedá: "Napísal som mu x mailov a správ. Spoločne so Záborskou sme mu osobne doručili list so žiadosťou o stretnutie na túto tému... Všetko bez akejkoľvek reakcie. A tak, keďže sa dramaticky kráti čas, sme dnes ponuku deklarovali verejne. Sám by ste to neurobili za tejto situácie inak."
(55 lajkov)
Anna Záborská odpovedá na svojom FB profile: "Dnes predseda KDH Alojz Hlina síce odmietol na svojom FB našu ponuku spoločnej koalície KDH+OĽANO+KÚ... Naša ponuka však už nesmerovala len pre predsedu Alojza Hlinu. Jeho sme pozvali ústne i písomne na rokovania a nedostali sme žiadnu odpoveď. Dnes naša ponuka a výzva smeruje hlavne na Radu KDH, najvyšší orgán hnutia medzi snemami. Veríme, že politici KDH pristúpia múdro k zložitej politickej i preferenčnej situácii a rozhodnú sa pre rokovania s nami. V duchu zodpovednosti, v prospech ľudí dobrej vôle, pre Slovensko."
(80 lajkov)

Ján Molnár: "Igor Matovic robíte možné aj nemožné a preto beriete na kandidátku Vašecku a Záborskú? Dobrý vtip"
(20 lajkov)
Igor Matovič odpovedá: "A? To si vážne myslíte, že je lepšie nechať ísť KÚ samostatne, aby prepadlo 2-3% hlasov vo voľbách, kde potrebujeme každý jeden hlas, aby sme nad mafiou vyhrali? Choré myslenie s klapkami na očiach."
(47 lajkov)
Ján Molnár odpovedá: "Choré je spájať sa z ľuďmi, čo majú myšlienky ako v 18 storočí. Volil som vás kým ste nezačali riešiť potraty. Je to vec každej ženy a vy politici by ste mali riešiť veci ktoré ľudí naozaj trápia a nie potraty. Záborská nikoho nezaujíma..."
(42 lajkov)
Igor Matovič odpovedá: "Prísť s návrhom, aby žena, ktorá chce podstúpiť utajený pôrod, mohla ísť pred tým na 4 mesiace na "utajené tehotenstvo", kde bude poberať nemocenskú ... uff, to je teda strašné "ublíženie" žene aj tomu dieťaťu, na mój veru."
(22 lajkov)
Ján Molnár odpovedá: "Toto je najväčší problém na Slovensku?"
(5 lajkov)
Igor Matovič odpovedá: "A máte azda pocit, že sa tým najväčším problémom dostatočne nevenujem?"
(21 lajkov)
Ján Molnár odpovedá: "Hej venujete, ale pomedzi to sa venujete aj blbostiam, vďaka čomu prichádzate o veľa hlasov."
(5 lajkov)

Bobi Lehet: "Toto N tvrdenie má takú výpovednú hodnotu ako Kordove tvrdenie v týždni, že Igor zabránil odpovedať Ficovi na otázky novinárov a chudák národ nemal preto šancu dozvedieť sa PRAVDU z jeho odpovedí! Srandisti. Ale zavádzajú a manipulujú."
(18 lajkov)

Juraj Hajtun: "Hlina sa už viac ponížiť ani nedá...veď on sám seba ponižuje.a devalvuje politiku pre svoje osobné ciele. Hlina je katastrófa pre slovensko. Čo doteraz dokázal? Nič... Ale p. Matovič každý deň dokazuje že mu ide o správnu vec a vidieť aj výsledky jeho práce."
(16 lajkov)

Matúš Bystriansky: "Titulka N-ka deň po voľbách: Kvôli Matovičovi a jeho provokáciám sa KDH tesne nedostalo do parlamentu. Demokratická opozícia vďaka Matovičovi vládu opäť neposkladá. Už je to naozaj trápne..."
(18 lajkov)

Maria Benova: "Igor Matovič má v sebe aspoň niečo zo štátnika, minimálne v týchto posledných dňoch...ego dal bokom."
(18 lajkov)
Martin Foto Potočný: "Veľká pravda Maria. Ale problém je v tom, že na Slovensku od doby Ivety Radičovej, nikto tento štátnický štýl myslenia nepoužíval a tak práve kadejakí N-ovinári a ďalší opoziční lídri budú prví, ktorí jeho slová prekrútia."

Dezider Gulyas: "Igor to, že KDH odmietlo tvoju ponuku buď rád že sa nemusíš spájať z diablom! KDH nikdy nebola kresťanská strana tak, ako Smer nikdy nebol ľavicový! Nič si nestratil..."
(14 lajkov)

Dušan Heldi "Ďalšia podpásovka od N-ka..."
(17 lajkov)

Martin Foto Potočný: "Do tragickej záhuby sa rúti KDH, odkedy sa Alojz Hlina vrhol Trubanovi do náruče v mene pre KDH nezmyselných a hlavne netaktických predvolebných rokovaní s tým jediným pre voličské jadro KDH neprijateľným opozičným lídrom (s povesťou klamára a drogového dílera) a jeho neprijateľnou hlavnou agendou (reg.partnerstiev). Ide o pascu. Dnes už sa zdá, že pascu dokonca úmyselne a dômyselne nastraženú SÚDr. Ivanom Štefunkom, ktorý je na rozdiel od Lojza skúseným politickým stratégom a dobre mohol vedieť, aké to bude mať následky... Ale aj ak by to náhodou v júli 2019 nikto zo zainteresovaných "nemohol vedieť", dnes už to musí vidieť aj malé dieťa. KDH z 8% už nezvratne spadlo na 6% a pri aktuálnom nástupe nových strán Kisku, Ha-ra-Bin-Ladin-a a ďalšej priamej konkurencie, ktorá sa nenápadne chystá (predvolebnej koalície SNS s Kuffovou KDŽP), už viac nebude tej sily, ktorá by pád KDH mohla zastaviť. Kapitán Hlina nasmeroval cez leto parník KDH plnou parou do mimoparlamentných vôd a dodnes pevnou rukou drží ustálený kurz. Rady od vlastných námorníkov, rady od vlastných kapitánov vo výslužbe a aj dobre mienenú radu kapitána sesterského parníku vytrvalo ignoruje. On je predsaj kapitánom, on je hrdinom, on jediný najlepšie vie... Zaujímavé bude sledovať, ako sa kapitán (zatiaľ hrdina) zachová 1.marca 2020, keď už bude potopenie parníku nezvratné."

Nuž tak...

(doplnené 31.10. o 20:21)

Bratislava 26.októbra (TASR) - KDH pôjde do volieb sama. Povedal to predseda strany Alojz Hlina na tlačovej konferencii po rokovaní Rady KDH. Tvrdí, že Slovensko potrebuje konzervatívnu stranu a verí, že KDH uspeje v parlamentných voľbách v roku 2020. Návrhom Igora Matoviča, ktorý v piatok 25.10. vyzval Hlinu k spolupráci a ponúkol mu polovicu miest na kandidátke, sa strana na rokovaní nezaoberala. "Program bol zaslaný v stredu, nemenili sme ho. Nevenovali sme sa skutočnostiam, ktoré sa pre niekoho javia byť funkčné. KDH bude kandidovať ako samostatná strana," uviedol Hlina. Poznamenal, že voľby v roku 2020 budú ťažkým zápasom.

P.S. dodáva Eugen Šimko: "Čo sa Lojzovho postoja týka, možno je dokonca jeho zámerom, aby sa KDH do parlamentu nedostalo a aby tých 128 tisíc hlasov opäť prepadlo. Uvedomme si, kde Lojzík ako mladík začínal (u Mečiara), s kým už viac rokov bije basu po všelijakých mítingoch a talkšou (Štefunko, Beblavý). Takže tento problém už dnes asi ani nie je problémom Lojzka, ako problémom KDH-ákov. Tých ostatných, čo majú KDH v srdci....

Článku môžete dať hlas aj na Vybrali.SME.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kollár od začiatku pochopil, že nesmie siahať na Matovičove srdcovky

Čo ukázal viac ako rok vládnutia so Sme rodina?

Dobré ráno

Dobré ráno: Pandémia vracia úder, vírus je späť

Variant delta príde aj na Slovensko.

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Pocta Kollárovi. Všetci sa mu snažia vyhovieť (stĺpček)

Kollár si kupčením v koalícii vydobyl pozíciu presahujúcu jeho volebný zisk.


Už ste čítali?