Keď tajné oko Trnku vyplaví tajomný tŕň v oku demokracie

Autor: Martin Foto Potočný | 2.11.2019 o 19:25 | (upravené 4.11.2019 o 12:24) Karma článku: 6,30 | Prečítané:  2652x

Zdá sa byť azda záhadou, že Robert F. chránil najlepšieho ministra vnútra vlastným telom aj roky po odhalení jeho príslušnosti k mafii Kočnerovského typu? Že to zopakoval v prípade Jankovská či Glváč? Dnes je ten čas čítať pozorne

Hlavné večerné Noviny TV JOJ v stredu 30.10. otvoril moderátor Ľuboš Sarnovský slovami:
"Bývalý gen.prokurátor Dobroslav Trnka si počas svojej funkcie do kancelárie nainštaloval tajnú kameru." 
Lucia Barmošová: "Svedčí o tom video, ktoré zverejnilo Investigatívne Centrum Jána Kuciaka. Asistoval mu pri tom ďalší človek, ktorého hlas je podobný Mariánovi Kočnerovi."
Ľuboš Sarnovský: "Zábery z archívnej reportáže TV JOJ ukazujú, že ide o rovnakú kanceláriu, v ktorej sídli aktuálny gen.prokurátor Jaromír Čižnár."
Redaktor Richard Nemec: "To, že mal M.Kočner za čias D.Trnku dvere do budovy Gen.Prokuratúry nadmieru otvorené, sa hovorilo už dlhú dobu. No video, v ktorom táto dvojica inštaluje tajnú kameru do Trnkovej kancelárie, predčilo asi predstavy všetkých. Na videu je jasne vidieť Trnku, ktorému pravdepodobne Kočner inštaluje tajné nahrávacie zariadenie. Gen.prokurátor robí figuranta, aby bol záber správne nasmerovaný. Záznam bol anonymom poskytnutý Medzinárodnému združeniu investigatívnych centier." (Ktorého členom je aj I.C.J.K.)
"Dátum na videu ukazuje rok 2000, teda ešte predtým, ako sa Trnka stal gen.prokurátorom. Avšak zábery mohli byť vytvorené aj o niekoľko rokov neskôr, ak v kamere nik nenastavil správny dátum. To ukazujú aj tieto zábery z archívu TV JOJ, keď už v kancelárii sídlil J.Čižnár..."
JUDr. Roman Kvasnica (právny zástupca Z.Kušnírovej): "Túto nahrávku ja som mal možnosť vidieť v prílohe ku vyšetrovaciemu spisu. Jednoznačne to zakladá podozrenie zo zneužívania právomoci verejného činiteľa."
Richard Nemec: "Povedal Kvasnica s tým, že neexistuje možnosť, aby si Trnka sám alebo dokonca v prospech inej osoby mohol nainštalovať podobné zariadenie. V spise sa podľa neho nachádza aj nahrávka jednej konkrétnej osoby. Meno však neprezradil."
Hovorkyňa Gen.prokuratúry Andrea Predajňová: "Pre gen.prokurátora J.Čižnára sa toto veľmi ťažko komentuje, pretože to presahuje nielen akúkoľvek profesionálnu, ale aj morálnu úroveň,"
Richard Nemec: "Podľa Gen.prokuratúry bude teraz nevyhnutné zistiť, dokedy bolo tajné nahrávacie zariadenie v Čižnárovej kancelárii nainštalované."
Hovorca Prezídia PZ Michal Slivka: "Vec bola postúpená z tímu Kuciak, NAKA sa ňou ďalej zaoberá. Viac informácií ale v tejto chvíli nebudeme poskytovať."
Arpád Soltész (I.C.J.K.): "Vedeli sme o tom, že to tak asi bude, teraz máme aj dôkaz, že sa teda v kancelárii gen.prokurátora nahrávali nejaké rozhovory. Z toho záznamu je viac-menej jasné, že kameru inštaloval M.Kočner osobne, čo je celkom zarážajúce ešte aj na slovenské pomery." 
JUDr. Roman Kvasnica: "A si tam mohli nahrávať oni dvaja rôzne návštevy s rôznymi žiadosťami. To je samozrejme mimoriadne nebezpečná vec, pretože tie osoby môžu byť vydierané..."
Richard Nemec: "Vo vyšetrovacom spise sú ešte najmenej 2 videosekvencie z tohto zariadenia a tak je možné, že sa časom dostanú na verejnosť aj zaujímavejšie zábery."
Arpád Soltész: "Som presvedčený o tom, že tá špina, ktorá vyplávala doposiaľ, je len taká nejaká špička ľadovca."
Ľuboš Sarnovský: "Téme sa venujeme aj na spravodajskom webe TV JOJ noviny.sk, nájdete tam  viac podrobností."

V stredu 30.10. Správy RTVS o 19:00 zaradili reportáž o Trnkovi tiež na úvod:
Na nahrávke M.Kočner a D.Trnka spolu inštalujú skrytú kameru. Nastavujú ju tak, aby snímala všetky Trnkove návštevy. Video uverejnilo I.C.J.K., ktoré vzniklo po vražde novinára. Nahrávka pochádza od anonymného zdroja. Sú tam nejaké pochyby, že by tým druhým bol M.Kočner?
Arpád Soltész (I.C.J.K.): "Určite to budú niektorí ľudia spochybňovať, ale ja si myslím, že jeho hlas je nezameniteľný, aj to brucho, ktoré sa objaví v zábere je pomerne typické, aj to samozrejme má svoju logiku v kontexte iných informácii, ktoré vyplávali na povrch v posledných týždňoch.
Z nahrávky sa nedá presne určiť kedy vznikla. Na zázname síce svieti 2.1.2000...
Roman Kvasnica: "Ja si myslím, že tie nahrávky sú z obdobia, keď bol pán dr.Trnka gen.prokurátor SR. Myslím si že ten dátum, ktorý je tam uvedený, tak nebol aktuálny v čase, keď vznikala nahrávka."
Arpád Soltész: "Ale určite je to teda minimálne po roku 2000, kedy už bol D.Trnka námestníkom gen.prokurátora. A je celkom možné, že mal záujem nahrávať úplne všetkých a potom si vyselektoval, čo z toho je pre neho užitočné..."
Trnka stále pôsobí na oddelení Gen.prokuratúry SR, súčasný gen.prokurátor J.Čižnár o jeho odvolaní nehovorí.
(reportáž sa nachádza aj na FB stránke RTVS)

Sesterské Rádio Slovensko, ako sa to už stáva tradíciou posledných dní, podobnú reportáž nezaradilo ako otváraciu správu Radiožurnálu. Na rozdiel od všetkých televíznych spravodajstiev. Veď Slovensko má dnes akiste aj oveľa vážnejšie problémy, ako korupciu a vydieranie priamo na Gen.prokuratúre.

Ako zareagovala vo štvrtok 31.10. denná tlač?

Ďaleko najčítanejší denník Nový ČAS lákal na titulnej strane svietivým žltým titulkom
TAJNÁ KAMERA na prokuratúre
Do kancelárie ju inštalovali Kočner(56) a Trnka(55) spolu

Danej téme sa novinári poctivo a podrobne venujú na 2. aj 3.strane v článku...
Unikla videonahrávka Kočnera s bývalým generálnym prokurátorom
V KANCELÁRII TRNKU INŠTALOVALI SKRYTÚ KAMERU!

Ešte nechutnejšie ako sme čakali? Len nedávno vyplávala na svetlo sveta zvuková nahrávka rozhovoru medzi obžalovaným mafiánskym podnikateľom M.Kočnerom(56) a bývalým generálnym prokurátorom D.Trnkom(55). Na nej ho Kočner školí ako malého chlapca, vulgárne mu nadáva a najmä rieši, prečo išiel Trnka vydierať šéfa Penty J. Haščáka(50). Teraz si Slováci môžu „vychutnať“ ďalšiu videonahrávku tejto dvojice, ktorá zachytáva, ako Kočner inštaluje zrejme u Trnku v kancelárii skrytú kameru.
Mal byť garantom právneho poriadku v štáte, no spolčil sa s mafiánskym vybavovačom. Meno D.Trnku sa na verejnosti pretriasa už od pamätnej voľby gen.prokurátora v roku 2011. Polícia ju vyšetruje v súvislosti s kupovaním poslancov, k čomu sa priznáva aj Kočner na zvukovej nahrávke s Trnkom. „Ty si k…t. Ty si jeden nebetyčný k…t., k…t, k…tov... Prečo ste išli vydierať toho Haščáka? Vieš k…a, že je to človek, ktorý okrem iného pomáhal, do p..e, a kupoval poslancov, keď si sa mal stať generálnym prokurátorom,“ nadáva Trnkovi Kočner. Nepáči sa mu, že si prokurátor ukryl zvukový záznam z Gorily a ponúkal ho Haščákovi za milión eur.
Kočner úkoluje Trnku
Trnka v súčasnosti pracuje na Gen.prokuratúre, no od vypuknutia škandálu je ukrytý doma na PN. V nedávnom rozhovore povedal, že sa až neskôr rozhodne, či dobrovoľne opustí svoju pozíciu prokurátora alebo nie. Gen.prokuratúra tvrdí, že kým nie je obvinený, nemôže konať. Zdá sa, že Trnkovi môže priťažiť nové video, ktoré zverejnilo I.C.J.K. ... Na zázname je dátum 1.1. a 2.1.2000... „Dátum nemusí byť nastavený správne, záznam mohol vzniknúť aj o niekoľko rokov neskôr, ak si nikto nedal námahu nastaviť v kamere presný čas,“ pripomínajú investigatívci.
V tom čase bol Trnka hlavným vojenským prokurátorom. „Nebol priamo námestníkom na Gen.prokuratúre. Hlavná vojenská prokuratúra mala sídlo inde, to znamená, že ak nahrávka pochádza z roku 2000, tak by kanceláriu mal mimo hlavnej budovy,“ hovorí Trnkova bývalá advokátka a prokurátorka Eva Mišíková. Trnka sa potom v roku 2004 stal gen.prokurátorom.
Nahrávka začína neznámym hlasom. „… ináč tak isto. Už teraz vlastne aj nahráva, sa mi zdá,“ počuť muža, ktorý odovzdáva kameru v aute. Neskôr sa hodiny presunú o deň dopredu na hodinu 10.08. Veľa nevidieť, lebo niekto stojí presne pred objektívom. Počuť však, ako si Trnka objednáva kávu... Neskôr sa zo záberu vynára brucho Kočnera, ktorého jasne počuť. Ten je pri kamere a inštruuje Trnku, ako má sedieť na gauči, aby ho bolo spolu s jeho hosťami vidieť aj na videu. „Sadni si tam,“ povie Kočner... zatiaľ pohybuje kamerou, aby bolo všetko napokon pekne vidieť. „O.K., teraz poď sem,“ dodáva Kočner, Trnka si opäť presadne a video sa končí.
Možné vydieranie
...Vo vyšetrovacom spise k vražde J.Kuciaka a jeho snúbenice sa má nachádzať viacero nahrávok, ktoré zachytil tím vyšetrovateľov. Táto má byť jednou z nich. Podľa advokáta Kuciakovcov Daniela Lipšica si tak Trnka mohol nahrávať svoje návštevy, keď s nimi riešil veci, ktoré potreboval mať zaznamenané. „Sú tam aj obrazovo-zvukové záznamy, ktoré reálne vytvárajú závažné podozrenie z ďalšej trestnej činnosti,“ dodal Lipšic...
Nový Čas sa snažil skontaktovať aj s Trnkom, no neúspešne. Trnka však nedávno pravosť inej nahrávky s Kočnerom odmietol: „USB kľúče a nahrávky a vydieranie Haščáka, veď vám hovorím, keby som takéto niečo spravil, tak to je problém nielen pre mňa, ale pre celú túto spoločnosť...“
(celý text článku s videom nájdete tu)

Titulná strana najčítanejšieho mienkotvorného denníka Pravda nás (okrem výhry v súťaži EURO-JACKPOT) láka akurát tak na bohatú zbierku príloh vsunutých do štvrtkového vydania: Užitočná Pravda + TV-Magazín + Varecha, príloha plná tekvicových maškŕt...
Na prvej dvojstrane(2.+3.) zisťujeme, že pre redakciu poPravde "najvážnejšiu" tému dňa pokryl Dominik Hutko v rozsiahlom analytickom článku so zapracovanými vyjadreniami "politického analytika" Jána Baránka a sociológa Pavla Haulíka...
POLITICKÍ TURISTI 
Koaličný Most-Híd prišiel v poslednom čase o väčšinu svojich slovenských poslancov. Najnovšie sa rozhodol ísť svojou cestou ústavný právnik Peter Kresák. Minister spravodlivosti Gábor Gál oznámil, že chce odísť z politiky úplne... (celý text článku tu)
Chápavý čitateľ mi snáď prepáčil malú odbočku od témy, dotvárajúcu obraz myslenia v redakcii Pravda. Za zamyslenie stojí, že tejto údajne vážnej téme denník SME venoval presne 4 vety, denník Plus1deň presne 7 nerozvitých viet, Nový ČAS a Denník N sa ďalším stratám strany Most-Híd nevenovali vôbec.
Na pravom okraji 3.strany však nájdeme ešte aj stĺpcoidný článok... 
Nasadil Kočner kameru do Trnkovej kancelárie?
Moje hodnotenie článku: Každého, kto čakal pikantné manipulácie s podvedomím čitateľa, musím mierne sklamať, lebo samotný text článku bol tentokrát v nekrátenej verzii prebraný z poctivého spracovania agentúry SITA. Akékoľvek manipulácie editora sa teda obmedzili iba na skupinu tých čitateľov, čo sa pri excentricky umiestnenom článku bez jediného obrázka nepristavili vôbec, prípadne si prečítali iba jeho nadpis s otáznikom. Samotný text článku totiž nejaké vážne otázniky nevyvoláva.
Na dvojstrane "názory" sa v tradičnom ľavom stĺpčeku téme venuje Martin Krno
Jazvečík na Generálnej prokuratúre
„Sadni si tam!“ „O. K., teraz poď sem!“ Tak cvičil muž s hlasom podobným hlasu Mariana K. s Trnkom, ktorý bol v tom čase prinajmenšom námestníkom gen.prokurátora. Nie je vylúčené, že Trnka vtedy už stál na čele Gen.prokuratúry. V každom prípade je to strašné, že by obžalovaný z objednávky vraždy investigatívneho novinára, mohol dávať povely vysokopostavenému štátnemu „bojovníkovi“ proti zločinnosti, a ten ho poslúcha, akoby to bol jeho jazvečík... Načo bol členovi vedenia prokuratúry prístroj namierený na hostí, ktorých prijímal neformálnym spôsobom na gauči? Asi sa dočkáme zase dajakého nového seriálu „Trnkreema“. Pritom generálny prokurátor či jeho námestník by mali byť v demokratickom a normálne fungujúcom štáte predobrazom bezúhonnosti a rešpektu...
Škoda iba toho, že táto názorová strana sa tentokrát nezmestila na tradičnú 12. ale až na 22.stranu.

Denník Plus1deň mal v prioritách štvrtkového vydania jasno. Na titulnej strane svieti farebná fotografia tváre pôvabnej blondínky s obrovským titulkom
Martina Šimkovičová toto určite nečakala!
RIADNA FACKA OD HARABINA 
("zaujímavá" téma, ktorú si iné denníky nevšimli vôbec)
"Bývalá TV moderátorka M.Šimkovičová sa dostala do parlamentu na kandidátke hnutia Sme rodina. Dnes patrí k nezaradeným poslancom. Objavili sa však správy, že do budúcoročných parlamentných volieb by mohla ísť za stranu Štefana Harabina Vlasť... (pokrač.str.4)"
... pod onou tvárou pôvabnej blondínky, oko potenciálneho čitateľa nemôže nezavadiť aj o fotografiu celej postavy inej nemenej pôvabnej dámy, veľmo úsporne odetej, s priliehavo úsporným titulkom:
Menší spodok plaviek by sa nenašiel?
"Modelka a realitystar Bianca Gascoigne(33) vytasila svoje ženské krivky počas fotenia..."

Druhá dvojstrana (4.+5.) denníku Plus1deň sa už tradične venuje politike a skutočne podľa titulnej strany väčšinu tohoto priestoru pokryl románik, v ktorom ctihodná čoskoro už ex-poslankyňa Martinka bola ohrdnutá ctihodným sudcom najvyššieho súdu, čoskoro už predsedom strany Vlasť, Štefanom. Okrem toho sa na dvojstrane nachádza 9 ďalších článkov z domácej politickej scény, väčšieho i menšieho formátu, no článok o Trnkovej kamere sa tam nezmestil. Upichli ho však inam...
Na 2.strane nájdeme obrovské titulky oranžovej farby:
KAŽDÝCH 10 MINÚT ZOMRIE 1 SLOVÁK
... označujúc rozsiahly farebný štatistický materiál, plný ilustračných fotografii.
No a na samom spodnom okraji tejto strany nájdeme skromný čiernobiely článoček s veľavravným názvom:
Už to teraz nahráva, zdá sa mi
Objavilo sa zarážajúce video M.Kočnera(56) a bývalým gen.prokurátorom D.Trnkom(56)...
Najprv na videu zaznie neznámy hlas: "Už to teraz nahráva, sa mi zdá." Potom sa čas nahrávky posunie o 23 hodín. "Sadni si sem," zaznie Kočnerov hlas. V zábere sa objaví D.Trnka. Vzápätí si presadne. "Tu sedávame," povie Kočnerovi. Ten nastaví kameru tak, aby bol na zábere Trnka i miesto pre návštevníka. "OK, teraz poď sem," usmerňuje Kočner Trnku, podľa investigace.cz vtedy námestníka gen.prokurátora. Dátum nahrávky nie je známy. Ak vznikla v čase, keď bol Trnka námestníkom gen.prokurátora, muselo to byť medzi rokmi 1999 a 2004.
Moja vážna faktická poznámka: Nato, že článok Plus1deň obsahuje len pár viet, je až zarážajúce koľko sa v ňom nakopilo (ne)úmyselných chýb.
1) Nadpis nijako neodkazuje na gen.prokuratúru 
2) Gramatická chyba v 1.vete, miesto spojky "a" má byť predložka "s"
3) Zlá práca s dátumami, D.Trnka má zatiaľ iba 55 rokov nie 56
4) Chybná citácia zdrojového textu 
investigace.cz, ktorý v skutočnosti pripúšťa, že v čase nahrávky mohol byť D.Trnka námestníkom GP ale aj samotným gen.prokurátorom
5) Neupozorňuje čitateľa, že ide o nástroj použiteľný za účelom budúceho vydierania návštev

Roman Cuprík pre štvrtkový Denník SME zapracoval do článku na 2.strane aj pár veľmi originálnych myšlienok...
Trnka a Kočner montujú kameru, Čižnár neodvoláva
... Na podozrenie, že mal Trnka v kancelárii nahrávacie zariadenie, upozornil pred týždňom Roman Kvasnica... Trnka by podľa neho mal okamžite z prokuratúry odísť. „Uvedomme si, že je podozrivý, že ako generálny prokurátor vo vlastnej kancelárii v budove Generálnej prokuratúry s osobou z kriminálneho prostredia inštaloval nahrávacie zariadenie pravdepodobne s cieľom vydierania. Je to najvyšší stav ohrozenia právneho štátu,“ hovorí Kvasnica. Nahrávok, ktoré polícia zaistila, je podľa informácií SME len niekoľko a nejde teda o desiatky hodín, ako napríklad pri nahrávke v kauze Gorila. Je možné, že niekto účelovo vybral len niektoré stretnutia a nechal záznamy na takom mieste, aby ich polícia objavila. Nie je zatiaľ jasné, kde ich policajti našli... 
Gen.prokurátor Jaromír Čižnár pri Trnkových kauzách opakuje, že na vyvodenie zodpovednosti by Trnka musel byť z niečoho obvinený, čo zatiaľ nie je. Polícia síce vedie trestné stíhanie vo veci, ale až do októbra nemohla Trnku vypočuť, pretože Gen.prokuratúra ho nezbavila mlčanlivosti. Čižnár to vysvetľoval tým, že vyšetrovateľ podával neúplné žiadosti a musel ich dopĺňať...

Komentár Romana Pataja pre štvrtkový Denník N spomína že v stredu vyplával okrem videa ešte jedno vážne podozrenie na zneužitie právomoci verejného činiteľa bývalého gen.prokurátora...
AJ TRNKA ROBIL KOČNEROVI VOLAVKU
Každý nový deň, na ktorého konci je D.Trnka stále prokurátorom, je ranou pre nádej, že 2 roky po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej boli aspoň na niečo dobré. To, že bývalý gen.prokurátor ešte stále nie je trestne stíhaný, je fiasko slovenskej spravodlivosti. V stredu sa opäť objavili 2 zničujúce novinky, ktoré ešte viac prehlbujú podozrenie, že gen.prokuratúru riadil de facto mafián.
1.) Dozvedeli sme sa, že Trnkov kamarát Lórant Kósa mal byť už pred 8 rokmi obžalovaný za závažný podvod, za ktorý mu hrozilo 10 až 15 rokov, ale nestalo sa tak, lebo dozorujúca prokuratúra spis z polície s návrhom na obžalobu založila a zabudla naň. Lórant Kósa je tá istá osoba, s ktorou Trnka vydieral J.Haščáka nahrávkou Gorily. Nejde teda o náhodnú známosť, ale o veľmi blízku osobu. To do krajnosti zvyšuje podozrenie, že Trnka mal veľa dobrých dôvodov ochrániť kamaráta pred trestom.
2.) I.C.J.K. zverejnilo krátke video... Podľa všetkého je video z Trnkovej kancelárie a nie je dôvod myslieť si, že nie je pravé...

Moje malé zamyslenie na záver: Ctihodnú sudkyňu Jankovskú nevedel nikto odvolať z postu štátnej tajomníčky, napriek dlhoročným podozreniam, že bola členkou trenčianskej súdnej mafie. Následne ležali na polícii správy z telefónu mafiána Kočnera počas niekoľkých mesiacov, no ctihodná pani štátnička Jankovská mu naďalej robila predĺženú pravú ruku na ministerstve spravodlivosti. Nikto v tejto krajine ju nevedel odtiaľ stiahnuť. Odo dňa, kedy nakoniec pretiekla niekomu trpezlivosť a tieto "toxické" správy pretiekli pomedzi prsty vyšetrovateľov až do médii, prešlo ešte ďalších 19 dní, kedy ju stále nikto nevedel odvolať. Aj napriek verejným protestom pred ministerstvom.
Nakoniec odstúpila sama, z rodinných dôvodov. Expremiér a predseda strany sa jej poďakoval za dobre vykonanú prácu a premiér sa zmohol iba na bezmocné slová: "Na Slovensku musí platiť, že rozsudky vynášajú súdy a vyšetrujú orgány činné v trestnom konaní. Spravodlivosť sa nerobí na ulici ani v médiách. Ja dodnes nedisponujem konkrétnymi dôkazmi, ktoré by postačovali na vyvodenie politickej zodpovednosti..." Odstúpená štátna tajomníčka Jankovská odvtedy figurovala ako sudkyňa krajského súdu v Bratislave. Trvalo to ďalších 7 týždňov, kým sa minister Gábor Gál rozkýval a ukázal členom súdnej rady, ako ju majú vyzliecť z talára a pozastaviť jej činnosť.
Ctihodného podpredsedu parlamentu Martina Glváča neodvolal nikto ani po zverejnení tvrdých dôkazov, že bol priamou súčasťou Kočnerovej mafie. Jeho strana Smer sa zmohla akurát na to, že po týždni od zverejnenia zasadlo predsedníctvo, ktoré Glváčovi odporučilo, aby odstúpil on sám z rodinných dôvodov. Expremiér a predseda strany sa mu následne na tlačovke poďakoval za dobre vykonanú prácu, no ctihodný podpredseda, stojac vedľa neho, na počudovanie všetkých neodstúpil. Expremiér a predseda strany dodal ešte, že stojí za každým rozhodnutím ctihodného podpredsedu. Nesplnené sľuby o 3 minútach už nikto ani nevyťahuje, lebo groteskné je to aj bez akéhokoľvek komentára. Ako je toto všetko vôbec možné v krajine, ktorá sama sebe dáva prívlastok demokratická? Odpoveď nám v mozaike naznačili dvaja advokáti:

Roman Kvasnica (pre noviny.sk): "Aby sme zamedzili nejakým hrám a rozohrám, dovolím si uviesť, že vo vyšetrovacom spise sa nachádza aj konkrétna nahrávka konkrétnej osoby z toho miesta, kde bola inštalovaná Trnkova kamera."
Daniel Lipšic (pre TV Markíza)"Ide aj o osoby, ktoré boli v pozícii významných ústavných činiteľov."

Ozaj a to, že náš najdlhšie slúžiaci premiér žil 7 rokov v hyperluxusnom byte, "v podnájme" u Kočnerovho kamaráta "Lacka", to bola zjavne iba zhoda okolností... A že samotný Kočner mu tam bol susedom odvedľa, to snáď ani nestojí za zmienku. Ten Kočner, ktorý je dnes už obžalovaný ako "koncový" objednávateľ vraždy Jána Kuciaka. A to, že policajný prezident rozpustil vyšetrovací tím Kuciak okamžite po obžalovaní páchateľov, sprostredkovateľov aj údajného "koncového" objednávateľa, to je určite to najlepšie, čo mohol urobiť. To najlepšie pre "našich ľudí".

Nuž tak...

Článku môžete dať hlas aj na Vybrali.SME.sk

article_photo (www.webnoviny.sk/spolocensky-komix/)

(doplnené 4.11. o 11:00)

P.S.: Vážený pán premiér. To prasa, čo pre Vás chováme bolo na 2.deň po zverejnení videa preložené z chlievu na Gen.prokuratúre do cely predbežného zadrž.... pardón, nechal som sa uniesť. Preložené bolo zatiaľ iba do jeho vlastnej obývačky v Hamuliakove.
Ako prvý o ňom informoval portál TV JOJ noviny.sk.

A čuduj sa svete, následne už bolo to prasa hodené cez palubu aj denníkom Plus1deň (vlastnený Haščákom, Kočnerovým kamarátom z mokrej štvrte). Ten až v sobotu 2.11. v hlavnom článku na 4.strane o celej kauze videa patrične obsažne a relatívne objektívne informuje...
​Dobroslav Trnka doplatil na kontakty s obžalovaným Marianom K.:
OD ŠÉFA DOSTAL STOPKU

Trnka je vďaka kamarátstvu s Kočnerom až po uši v problémoch
BRATISLAVA - Obžalovaný Marian Kočner(56) si, ako sa zdá, nenahrával len rozhovory vo vlastnej kancelárii. S vytváraním nahrávok zrejme pomáhal aj bývalému gen.prokurátorovi Dobroslavov Trnkovi(55)! Ten napokon doplatil na spojenie s kontroverzným podnikateľom.
(pozn.: toto slovné spojenie už dnes v súvislosti s Mariánom K. nik iný nepoužíva)
Po všetkom, čo sa dialo okolo D.Trnku, mu generálny prokurátor Jaromír Čižnár pozastavil výkon funkcie. "Disciplinárnej komisii Gen.prokuratúry SR bol 31.10.2019 podaný discipl.návrh za 2 skutky na prokurátora D.T., čím sa začalo proti nemu discipl.konanie. Ešte toho dňa bolo vydané rozhodnutie gen.prokurátora SR J.Čižnára o dočasnom pozastavení výkonu funkcie prokurátora D.T."... (iné časti článku aj v online verzii na pluska.sk)
Na 4.strane je aj ďalší výborný článoček, ktorý mal ale vyjsť o 48 hodín skôr...
STRETNUTIA NA GAUČI SNÍMALA KAMERA
Na verejnosť sa dostalo video, v ktorom muž podobný Trnkovi a človek s hlasom podobným Kočnerovi inštalujú kameru v kancelárii, ktorá je identická s kanceláriou bývalého gen.prokurátora D.T. Kamera mala snímať hostí, ktorí do kancelárie chodili a prípadne ich mohla kompromitovať. V archíve sa našla fotografia z minulosti, na ktorej na rovnakom gauči sedel Trnka s J.Fieľom.

Denník SME v sobotu 2.11. zaradil na pravý okraj titulnej strany stĺpček Petra Schutza NAHRÁVAČ a priamo doprostred palcové titulky a stručnú upútavku na článok Petra Kováča...
ČIŽNÁR ODSTAVIL TRNKU
Gen.prokurátor dosiaľ hovoril, že konať nemôže

Najprv mesiace vysvetľoval, prečo konať nemôže teraz po verejnom tlaku spôsob predsa len našiel... „Počas uplynulých dní vedenie Gen.prokuratúry skúmalo relevantné dôvody, pre ktoré bolo možné podať návrh na začatie discipl.konania.“ Prečo sa tak nestalo skôr, hovorkyňa Predajňová nevysvetlila... (Viac na 3.strane)
3.strana sa skutočne monotématicky venuje D.Trnkovi
TRNKA ASPOŇ NAČAS KONČÍ, ČIŽNÁR OTOČKU NEVYSVETLIL
Návrh na disciplinárku proti Trnkovi prišiel deň po videu s Kočnerom
BRATISLAVA. Po tom, čo gen.prokurátor J.Čižnár niekoľko mesiacov opakoval, že disciplinárne stíhanie jeho predchodcu D.Trnku nie je možné, predsa len takýto návrh podal. A vzápätí Trnkovi pozastavil výkon funkcie. Spravil tak deň po zverejnení videa, na ktorom vidno, ako M.Kočner inštaluje v Trnkovej kancelárii skrytú kameru. Video pochádza pravdepodobne z roku 2000, teda z obdobia, keď bol Trnka šéfom prokuratúry. Čižnár tvrdí, že jeho krok s videom nesúvisí.
(Chybička sa vlúdila: Nie "z roku 2000", správne má byť "z obdobia po roku 2004")
„Návrh na začatie disciplinárneho konania proti D.Trnkovi bol už vypracovaný v dňoch 29. až 30.októbra (utorok a streda, pozn. red.) a následne vo štvrtok (prečo až?) doručený disciplinárnej komisii,“ povedala hovorkyňa prokuratúry A.Predajňová. Dodáva, že podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa, ktoré vyplýva z videa, už aj tak rieši policajná NAKA...
Ešte pred 2 týždňami pritom Čižnár tvrdil, že o disciplinárnom postihu nemôže byť ani reči. „Ten je absolútne vylúčený, pretože objektívna premlčacia lehota uplynula niekoľkými rokmi,“ tvrdila jeho hovorkyňa Predajňová v polovici októbra. Pripomínala vtedy, že premlčacia lehota na veci zachytené na zvukovej nahrávke z leta 2014, na ktorú sa denník SME pýtal, sú 2 roky... (pokrač.článku)

(doplnené 4.11. o 12:24)

P.P.S. dodávajú Ondrej Janíček: "Je to choré a zvrátené :( no bohužiaľ reálne."
a Bobi Lehet: "V reálnom ohrození je Slovensko v rukách oligarchov na ceste stať sa Ruskou guberniou. Tu 30 rokov vládne boľševik prezlečený za demokrata. Mafia má jasno. Ja to viem, sused to vie, priatelia to vedia... Ale treba o tom hovoriť nahlas."

Článku môžete dať hlas aj na Vybrali.SME.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?