Keď si nakoniec November '89 všimol Fica

Autor: Martin Foto Potočný | 18.11.2019 o 15:25 | (upravené 19.11.2019 o 7:46) Karma článku: 6,14 | Prečítané:  2620x

Náš najdlhšie vládnuci premiér, kým bol ešte v úrade, si 17.novembra zvykol pripomínať "deň študentstva" honosnými obedom v spoločnosti starostlivo vybraných obetí z radov študentov.

Je to podobné rozpoloženie, ako keď deti komunistov na Vianoce nemohli túžobne očakávať darčeky ani od Ježiška ani od svätého Mikuláša (ako tradícia káže napr. v Holandsku či Flámsku). Zároveň však "papaláši" nemali odvahu zrušiť Vianoce úplne, tak vytiahli na deti starodávnu ruskú pohanskú poveru o Dedovi Mrázovi.

Striedmy život Roberta Fica po opustení Úradu vlády (a následne po opustení sa) mu však jedného sychravého jesenného dňa priniesol aj nečakané vytriezvenie. Poznanie, že v 17.november si väčšina jeho spoluobčanov pripomína aj čosi iné, sformuloval do statusu na svojom FB:

"Dnes si pripomíname 30.výročie Novembrovej revolúcie, ktorá znamenala koniec monopolu Komunistickej strany Československa. Aj keď s pádom železnej opony spájali občania túžbu po lepšom živote, netreba si zakrývať oči pred tým, že transformácia spoločnosti znamenala pre milióny občanov pokles životnej úrovne a pre státisíce z nich prepad do pásma chudoby, z ktorého sa postupne začali dostavať až po roku 2007. Súčasné médiá sú plné jednostranných informácií nekriticky oslavujúcich význam Novembra, ale v mysliach slovenskej verejnosti zostanú najmä 90-te roky minulého storočia vnímané ako obdobie najsurovejšieho kapitalizmu. Strana SMER-SD počas celej svojej existencie vychádzala z presvedčenia, že politické práva môžu byť v plnej miere využívané iba za predpokladu, že občanom bude poskytnuté široké sociálne práva."

Diskusia, ktorú tým historicky jediný predseda strany Smer-SD vyvolal, bola nemenej podnetná:

Andrej Kalivoda: "Boli sme príliš zhovievavý voči komunistom... zničili všetko a vládnu nám dodnes!"
Gabriel Matkovič: "SMER prekonal aj vyčíňanie komunistov!"
Anna Herrmannová: "Likvidátor krajiny, boľševik krížený mafiou. Populista, ktorému nikdy nešlo o ľudí, len o moc! ... a za každú cenu! Výsledkom predovšetkým jeho vlád máme dnes rozvrátený štát!
Ivan Jurčo: "Veru tak... Je to mafiánsky bolševik s neochvejným ťahom na moc."
Aleska A.: "Nemá štipku hanby tento komunistický pohlavár. Keby komunisti boli zostali pri moci, tak isto by bol Bilakovým korunným princom."

Roman Janoušek: "Pokiaľ viem, tak sa pán preceda vyjadrili, že revolúciu v 1989 si nevšimli, čo tak odrazu? ... z nyčeho nyč?!"
Ján Sirka: "On mal na mysli Výročie kachličkovania Paškovej kúpeľne..."
Andy Krnáč: "Toto tu popísal ten birmovaný komunista?"

Viera Zahorská: "Vážení pán Fico, i vďaka rozkrádaniu politikmi, vďaka pestovaniu ich ega, nesystémovým sociálnym balíčkom sú ľudia tam kde to popisujete. Napriek tomu pre mňa sloboda znamená i to, že môžem písať tieto riadky (zatiaľ) beztrestne!"
Ľubomír Doval: "Znehodnotili, paralyzovali a spochybnili ste fungovanie tohto štátu. Hanba vám!"
Mária Fabiánová: "My sme ostali naďalej v tom pásme chudoby práve vďaka Vám. Tak aké sociálne istoty nam chcete ešte dať? Zas začínate ľudí oblbovať pred voľbami? Dúfam, že skrze ne vojdete do zabudnutia."
Jozef Bandák: "Moje sociálne istoty už máš na ruke... a na svojich účtoch..."
Jaro Jambor: "Ale on mal asi na mysli sociálne istoty Márie T."

Vojtech Podoba: "Fico ty sám neveríš co vravíš..."
Jozef Bandák: "... Samozrejme že tomu neverí... Len on veľmi dobre vie, čo má za ušami, tak sa ešte snaží dostať do ohrady tie posledné ovce ktoré ho budú ešte voliť..."
Rastislav Potančok: "... Aj tak voľby nevyhrá."
Martin Kajan: "A keď si človek k tomu prečíta jeho príspevok spred 2 dní o obetiach nehody, tak mu až zle príde."

Viliam Drobný: "Tento šmejd má na rukách krv dvoch mladých ľudí a ešte má v sebe toľko drzosti že píše takéto bláboly."
Miroslav Botka: "Komunistický nehanebník. Práve preto, že sme komunistov pred 30 rokmi nepozatvárali, sa ozdravovací proces štátu predlžuje. Smeráci (deti komunistov) nám znovu raz ukázali praktiky komunizmu. Poučme sa už a dokončime poslanie nežnej revolúcie. V slušnom a právnom štáte musia ísť podliaci za mreže."
Jarmila Prasensová: "Ten človek predsa ani nepostrehol november 89! Dajme mu šancu zapamätať si aspoň február 2020..."

Angie Kmeťová: "Aha, takže vlastne Mečiar je zodpovedný za najsurovejši tzv.kapitalizmus 90-tych rokov, ktorý vybudoval Smerodajnú oligarchiu: Brhel, Poor, Široký... A on veľký spasiteľ Fico prišiel po roku 2007 zachrániť spoločnosť od prepadu občanov do pásma chudoby. Na základe širokých sociálnych práv v plnej miere využívajú dnes konečne aj práva politické! Ešteže aspoň tie práva máme, keď už nič viac sa nám neušlo..."

Prirodzene, že týchto statočných ľudí, u ktorých každé slovo má váhu tony, nenájdete diskutovať v cenzúrovanej diskusii na profile SÚDr. Roberta Fica. Je mi veľkou cťou, mať tú možnosť stretávať sa s nimi vo FB skupine ANTIFICO a ANTISMER.

Na záver si ešte prosím všimnite, že tento ostrieľaný bývalý káder KSČ ani 9 rokov po novembri '89 nesľuboval v kampani nič ľuďom, ale dômyselne iba "Lepší život pre......... človeka".

Nuž tak...

(doplnené 19.11. o 7:45)

P.S. dodáva jemu verná ministerka vnútra Denisa Saková: "Je na zváženie, či by nemal mať ochranku DOŽIVOTNE..." Zabudla však dovysvetliť, či si onú ochranu Robert F. zaslúži DOŽIVOTNE za podobné činy ako jeho bývalý sused Marian K. a či mu bude pridelená v rovnakom ústave.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: SaS je pred OĽaNO, Kollár na hranici zvoliteľnosti

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.


Už ste čítali?