Keď si nakoniec November '89 všimol Fica

Autor: Martin Foto Potočný | 18.11.2019 o 15:25 | (upravené 19.11.2019 o 7:46) Karma článku: 6,06 | Prečítané:  2409x

Náš najdlhšie vládnuci premiér, kým bol ešte v úrade, si 17.novembra zvykol pripomínať "deň študentstva" honosnými obedom v spoločnosti starostlivo vybraných obetí z radov študentov.

Je to podobné rozpoloženie, ako keď deti komunistov na Vianoce nemohli túžobne očakávať darčeky ani od Ježiška ani od svätého Mikuláša (ako tradícia káže napr. v Holandsku či Flámsku). Zároveň však "papaláši" nemali odvahu zrušiť Vianoce úplne, tak vytiahli na deti starodávnu ruskú pohanskú poveru o Dedovi Mrázovi.

Striedmy život Roberta Fica po opustení Úradu vlády (a následne po opustení sa) mu však jedného sychravého jesenného dňa priniesol aj nečakané vytriezvenie. Poznanie, že v 17.november si väčšina jeho spoluobčanov pripomína aj čosi iné, sformuloval do statusu na svojom FB:

"Dnes si pripomíname 30.výročie Novembrovej revolúcie, ktorá znamenala koniec monopolu Komunistickej strany Československa. Aj keď s pádom železnej opony spájali občania túžbu po lepšom živote, netreba si zakrývať oči pred tým, že transformácia spoločnosti znamenala pre milióny občanov pokles životnej úrovne a pre státisíce z nich prepad do pásma chudoby, z ktorého sa postupne začali dostavať až po roku 2007. Súčasné médiá sú plné jednostranných informácií nekriticky oslavujúcich význam Novembra, ale v mysliach slovenskej verejnosti zostanú najmä 90-te roky minulého storočia vnímané ako obdobie najsurovejšieho kapitalizmu. Strana SMER-SD počas celej svojej existencie vychádzala z presvedčenia, že politické práva môžu byť v plnej miere využívané iba za predpokladu, že občanom bude poskytnuté široké sociálne práva."

Diskusia, ktorú tým historicky jediný predseda strany Smer-SD vyvolal, bola nemenej podnetná:

Andrej Kalivoda: "Boli sme príliš zhovievavý voči komunistom... zničili všetko a vládnu nám dodnes!"
Gabriel Matkovič: "SMER prekonal aj vyčíňanie komunistov!"
Anna Herrmannová: "Likvidátor krajiny, boľševik krížený mafiou. Populista, ktorému nikdy nešlo o ľudí, len o moc! ... a za každú cenu! Výsledkom predovšetkým jeho vlád máme dnes rozvrátený štát!
Ivan Jurčo: "Veru tak... Je to mafiánsky bolševik s neochvejným ťahom na moc."
Aleska A.: "Nemá štipku hanby tento komunistický pohlavár. Keby komunisti boli zostali pri moci, tak isto by bol Bilakovým korunným princom."

Roman Janoušek: "Pokiaľ viem, tak sa pán preceda vyjadrili, že revolúciu v 1989 si nevšimli, čo tak odrazu? ... z nyčeho nyč?!"
Ján Sirka: "On mal na mysli Výročie kachličkovania Paškovej kúpeľne..."
Andy Krnáč: "Toto tu popísal ten birmovaný komunista?"

Viera Zahorská: "Vážení pán Fico, i vďaka rozkrádaniu politikmi, vďaka pestovaniu ich ega, nesystémovým sociálnym balíčkom sú ľudia tam kde to popisujete. Napriek tomu pre mňa sloboda znamená i to, že môžem písať tieto riadky (zatiaľ) beztrestne!"
Ľubomír Doval: "Znehodnotili, paralyzovali a spochybnili ste fungovanie tohto štátu. Hanba vám!"
Mária Fabiánová: "My sme ostali naďalej v tom pásme chudoby práve vďaka Vám. Tak aké sociálne istoty nam chcete ešte dať? Zas začínate ľudí oblbovať pred voľbami? Dúfam, že skrze ne vojdete do zabudnutia."
Jozef Bandák: "Moje sociálne istoty už máš na ruke... a na svojich účtoch..."
Jaro Jambor: "Ale on mal asi na mysli sociálne istoty Márie T."

Vojtech Podoba: "Fico ty sám neveríš co vravíš..."
Jozef Bandák: "... Samozrejme že tomu neverí... Len on veľmi dobre vie, čo má za ušami, tak sa ešte snaží dostať do ohrady tie posledné ovce ktoré ho budú ešte voliť..."
Rastislav Potančok: "... Aj tak voľby nevyhrá."
Martin Kajan: "A keď si človek k tomu prečíta jeho príspevok spred 2 dní o obetiach nehody, tak mu až zle príde."

Viliam Drobný: "Tento šmejd má na rukách krv dvoch mladých ľudí a ešte má v sebe toľko drzosti že píše takéto bláboly."
Miroslav Botka: "Komunistický nehanebník. Práve preto, že sme komunistov pred 30 rokmi nepozatvárali, sa ozdravovací proces štátu predlžuje. Smeráci (deti komunistov) nám znovu raz ukázali praktiky komunizmu. Poučme sa už a dokončime poslanie nežnej revolúcie. V slušnom a právnom štáte musia ísť podliaci za mreže."
Jarmila Prasensová: "Ten človek predsa ani nepostrehol november 89! Dajme mu šancu zapamätať si aspoň február 2020..."

Angie Kmeťová: "Aha, takže vlastne Mečiar je zodpovedný za najsurovejši tzv.kapitalizmus 90-tych rokov, ktorý vybudoval Smerodajnú oligarchiu: Brhel, Poor, Široký... A on veľký spasiteľ Fico prišiel po roku 2007 zachrániť spoločnosť od prepadu občanov do pásma chudoby. Na základe širokých sociálnych práv v plnej miere využívajú dnes konečne aj práva politické! Ešteže aspoň tie práva máme, keď už nič viac sa nám neušlo..."

Prirodzene, že týchto statočných ľudí, u ktorých každé slovo má váhu tony, nenájdete diskutovať v cenzúrovanej diskusii na profile SÚDr. Roberta Fica. Je mi veľkou cťou, mať tú možnosť stretávať sa s nimi vo FB skupine ANTIFICO a ANTISMER.

Na záver si ešte prosím všimnite, že tento ostrieľaný bývalý káder KSČ ani 9 rokov po novembri '89 nesľuboval v kampani nič ľuďom, ale dômyselne iba "Lepší život pre......... človeka".

Nuž tak...

(doplnené 19.11. o 7:45)

P.S. dodáva jemu verná ministerka vnútra Denisa Saková: "Je na zváženie, či by nemal mať ochranku DOŽIVOTNE..." Zabudla však dovysvetliť, či si onú ochranu Robert F. zaslúži DOŽIVOTNE za podobné činy ako jeho bývalý sused Marian K. a či mu bude pridelená v rovnakom ústave.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prečo máme právo vedieť, či sa Fico cíti zle

Problémy predsedu Smeru môžu ovplyvniť kampaň.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Aspoň Kalavská má hrdosť

Ministerka si demisiou možno naštartovala politickú kariéru.


Už ste čítali?