Keď aj my sme Jaro

Autor: Martin Foto Potočný | 25.11.2019 o 3:04 | (upravené 25.11.2019 o 8:19) Karma článku: 2,11 | Prečítané:  812x

Pobúrení sériou "justičných omylov" Moniky J. a trenčianskej súdnej mafie obzvlášť v procesoch proti podnikateľovi Ondrejovi Janíčkovi, znechutení desaťročie trvajúcim katastrofálnym stavom morálky na Generálnej prokuratúre SR...

... pod vedením D.Trnku a J.Čižnára, zhrození trvalým umlčaním investigatívnych novinárov Paľa Rýpala (2008), Mira Pejka (2015) a Jana Kuciaka (2018), šokovaní rozpustením efektívne pracujúceho vyšetrovacieho tímu "Kuciak" na rozkaz prezidenta polície M.Lučanského, odsudzujúc zneužitie Vojenského informačného spravodajstva na odpočúvanie a následné krivé obvinenie bývalého občianskeho aktivistu - dnes opozičného politika Jara Naďa, dotknutí krutou tyraniou štátneho aparátu voči jednotlivým hrdinom bojujúcim proti korupcii, sformulovali občania diskutujúci vo FB skupine ANTIFICO a ANTISMER túto výzvu:

Našim cieľom je prispieť k ukončeniu útlaku mafie a k nevyhnutným spoločenským zmenám.
Hlboko nás znepokojuje súčasný stav slovenskej spoločnosti. Už pridlho sme svedkami deformácii v spoločenskom a politickom živote, chronických chorôb v ekonomike štátu, klesania úrovne sociálnej a zdravotnej starostlivosti, školstva a kultúry, devastácie životného prostredia, rôznych prejavov sociálnej nespravodlivosti, nedodržiavania platných zákonov ústavnými orgánmi, z toho plynúceho narastajúceho napätia medzi jednotlivými skupinami obyvateľstva, narastajúcej polarizácie spoločnosti medzi generáciami i medzi národnosťami a prehlbujúcej sa mravnej krízy v oblasti verejného života.

Pre istú skupinu obyvateľov existuje množstvo privilégii, z verejných zdrojov sa nespravodlivo ohodnocuje ich práca na úkor zvyšku občianskej spoločnosti. Chýba pravdivé informovanie verejnosti. Doterajšie spôsoby riešenia zlyhávajú. Rastie nespokojnosť ľudí a súčasne i ľahostajnosť a pocit sklamania.

Chybné hodnotenie vzniknutej situácie predstaviteľmi vlády a polície vedie napokon k perzekúcii tých, ktorí na konkrétne nedostatky poukázali. Sme presvedčení, že z tohoto sa nedostaneme bez aktivity nás všetkých.

Zasadzujme sa všetci spolu za otváranie celospoločenského dialógu, za skutočnú, nie iba proklamovanú demokraciu. Vystupujme so svojou iniciatívou za zlepšenie pomerov, každý na svojom mieste, na pracovisku, v škole, verejnosti, na sociálnych sieťach. Apelujme v tomto duchu na spoločenské či politické organizácie, ktorých sme členmi. Žiadajme všetci, aby nás a naše záujmy na všetkých úrovniach zastupovali čestní ľudia, ktorí majú našu dôveru.

Dnes, na prahu nového desaťročia sa aj pre našu krajinu otvára reálny priestor pre demokraciu a cestu za dôstojným životom. Je pre nás neprijateľné, aby naša krajina so svojimi demokratickými tradíciami a miliónmi tvorivých ľudí ostala stredoeurópskym ostrovom stagnácie a úpadku.

Zoberme konečne ako Občania Slovenska svoje záležitosti do vlastných rúk !!!

Pozn.: Text výzvy bol silne inšpirovaný prvým letákom hnutia VEREJNOSŤ PROTI NÁSILIU, vytlačeným 20.novembra 1989. Slová formulované osobnosťami Novembra '89 sú totiž vysoko aktuálne aj dnes...

Prvý leták VPNPrvý leták VPN (Zdroj: Nový ČAS)

P.S. dodáva Ján Budaj 24.novembra 2019: "Dnes pred 30 rokmi:
Išlo o prvé výrazné víťazstvo opozície nad komunistickým režimom : koniec cenzúry a monopolu KSČ na informácie. Vo večerných hodinách sa v Bratislave po prvýkrát v televízii vysielala naživo konfrontácia ľudí revolúcie a komunistov. Milan Kňažko verejne požadoval zrušenie vedúcej úlohy KSČ a Ján Budaj povedal, že cieľom VPN nebude návrat do roku 1968, ale demokracia bez prívlastkov. Zároveň predstavitelia VPN využili priamy prenos, aby vyzvali obyvateľov zúčastniť sa generálneho štrajku 27. novembra."
... dopĺňa ho Emil Beňo: "Moc potom neskôr prevzala mafia, November '89 treba dokončiť !!!"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Aké nedostatky v školskom systéme odhalila koronakríza

Čo v školstve spravila exministerka?

Világi: Štát by mal teraz podporiť všetkých. Nemáme čas

Slovenská rafinéria musí riešiť viacero problémov.


Už ste čítali?