Keď Pietruchová kastuje mužov podľa farby pleti a vzdelania

Autor: Martin Foto Potočný | 25.5.2020 o 18:12 | (upravené 26.5.2020 o 14:34) Karma článku: 7,61 | Prečítané:  2380x

Bojuje proti diskriminácii? Tá rasistka, sexistka a náboženská šovinistka? Riaditeľka Odboru rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí tvrdila,že 1.muža v krajine dostali do kresla nevzdelaní tmaví sexistickí muži tzv."Black Trash"

(z angličtiny: Biely odpad)

Oľga Pietruchová svoje kontroverzné tvrdenie napísala v debate na FB, keď Jej friend Michal Havran zverejnil status, v ktorom sa zamyslel nad príčinou víťazstva v posledných voľbách. Podľa Havrana za to mohla zlá sociálna situácia chudobných občanov. Pietruchová však napísala nesúhlasný komentár :

„Mišo, nemyslím si, že na realitu slovenského tmavého nevzdelaného muža môžeš používať túto optiku, oni sú tí prví, čo kričia, keď by im štát chcel nejako pomôcť. Tam hral podľa všetkého oveľa väčšiu úlohu rasizmus a sexizmus, od Matoviča a OĽaNO kandidátov rómskej národnosti počuli nahlas to, čo si rozprávajú s kamošmi pri pálenke. Tu si môžete prečítať dobrý článok, vychádzajúci z analýz fenoménu tzv. TMAVEJ LÚZY – teda akémusi ODPADU...“

Na Pietruchovú zareagoval ďalší diskutujúci, ktorému sa jej neúctivé pomenovanie spoluobčanov vôbec nepáčilo: „Určite existuje niečo, ako TMAVÁ LÚZA. Rovnako ako ŽLTÁ LÚZA, ČERVENÁ LÚZA či DÚHOVÁ LÚZA... Ale 25% Slovenska? To po prvé. Po druhé, toto ideme do debaty vnášať? Takúto terminológiu?“ pýtal sa rozhorčene.

Feministka a štátom platená „bojovníčka proti diskriminácii“ sa ale bránila: „Treba si prečítať ten článok, sú k tomu rôzne analýzy, je to jednoducho zaužívaný pojem, ja som si ho nevymyslela.“ odpovedala Pietruchová.

Iný diskutujúci zas vyvrátil Pietruchovej výmysly o voličoch Matoviča: „Ono predovšetkým ak by boli voľby na Slovensku kedykoľvek motivované rasizmom, dosť ťažko by sa potom vysvetľovalo, prečo cigána FICA v 1.kole prezidentských volieb volilo výrazne viac bielych mužov, ako belošku Zuzanu Čaputovú v 1.kole. A než sa dočkáme vášho vysvetlenia, pani Pietruchová, že majú väčšie predsudky voči ženám ako cigánom, tak by som ešte poukázal, že Čaputovú v 1.kole rovnako volilo aj menej bielych žien, ako cigána FICA v 1.kole – aj keď rozdiel ani zďaleka nebol taký dramatický – a vlastne vo všeobecnosti menej žien ako takých.“

Pietruchová si však stála za svojím: “Čo sú to – s prepáčením – za chu**viny? Je predsa faktom, že Matovič vyhral hlavne vďaka podpore tmavých nevzdelaných mužov a sčasti ich vlastných žien… nie sme predsa v polit.diskusii v TV, bavíme sa na FB...“ napísala Pietruchova akoby netušiac, že FB je tiež verejný priestor a jej názory si môže prečítať ktokoľvek... Nuž, osobne si to už nepamätám úplne presne, ale takto nejak približne, približne dosť presne, vyzerala v minulosti diskusia riaditeľky úradu, nesúci v názve 2x použité slovíčko ROVNOSŤ (vrátane ROVNOSTI PRÍLEŽITOSTÍ). Napriek vlne kritiky aj zo strany vtedy ešte opozičného poslanca...
- - - D.Lipšic: "Pietruchová je s takýmto vyjadrovaním na rovnakej úrovni ako predseda ĽSNS Marian Kotleba."
...riaditeľku Odboru RR a rovnosti príležitostí minister Richter(SMER) v úrade podržal. A nebolo to po 1.krát... (viď nižšie)

 

O.Pietruchová brala 9 rokov tučný plat z našich daní. Jej úlohou bol boj proti diskiminácii. Za 9 rokov sme o nej v médiach počuli presne 5 krát:
1.Keď v roku 2013 80-tisíc účastníkov Národného pochodu a život nazvala PEDOFILMI. Pekne všetkých kolektívne, aby si náhodou nezávideli.
2.Keď ju minister Richter neodvolal...
3.Keď v roku 2016 xenofóbne hodila veľkú skupinu obyvateľstva do jedného vreca (zhodou okolností všetko príslušníkov jednej rasy, jedného pohlavia a jednej spoločenskej vrstvy) a obvinila ich všetkých kolektívne z rasizmu a sexizmu.
4.Keď ju minister Richter opäť neodvolal...
5.Keď po dlhých rokoch dostala konečne padáka od nového ministra... tak to zrazu na nás vylieza zo všetkých kútov mediálneho priestoru, nebyť toho ani by sme po 9 rokoch netušili, že akýsi Odbor rovnosti si v štátnej správe platíme...

Nuž tak...

(doplnené 26.5. o 14:34)

Vzácnym čitateľom som bol upozornený na jednu až neuveriteľnú pasáž (od 7.minúty videa) z rozhovoru u Zuzany Kovačič Hanzelovej:

ZKH: Niektorí vám vyčítajú, že minister Richter mal v posledných rokoch kauzu Čistého dňa, to bolo o zneužívaní mladistvých dievčat v resocializačnom zariadení. Prečo ste sa vtedy neozvali? Na ministerstve sa vtedy pár ľudí ozvalo a viem, že pani Katarínu Hatrákovú vtedy vyhodili, lebo sa ozvala (aktuálne poslankyňa NRSR). Nebola to kauza, pri ktorej sa oplatilo tiež ozvať?
Oľga Pietruchová: „Oööh… To nie je tak, že by som sa neozvala, ja som napr. aj reagovala… Oööh… Hlavne aj na to, že… Oööh… A nielen na túto kauzu aj na tie kauzy s deťmi, ktoré boli predtým, že týmto spôsobom sa nesmú riešiť kauzy týkajúce sa detí, že nato sú iné spôsoby, nie vyťahovať to do médií, nie traumatizovať, ale… Oööh… To nebola kauza, ktorá sa týkala priamo náplne mojej práce, ja ani nerobím v tej akreditačnej komisii, ani čo sa týka soc.služieb, takže… Oööh… netýkalo sa to práce toho môjho odboru.“
ZKH: Niektorí hovoria, či ste neboli ticho preto… Či to teda nebolo výmenou za to, že sa Vás predtým Ján Richter zastal a zostali ste na ministerstve, tak či ste nemlčali na výmenu vy potom.
Oľga Pietruchová: „Tá kauza bola v čase predsedníctva, keď sme mali ešte iné priority. A robili sme konferenciu na Bôriku a robili sme tieto veci a… Oööh… Neviem si to už celkom presne prepojiť, či to bolo práve vtedy, ale jednoducho… Oööh… Nebola to vec, ktorá by sa týkala náplne práce… Oööh…“
Za prepis videa vďaka patrí blogerke Márii Benovej.

PS: Iný vzácny čitateľ Marek si v súvislosti s O.Pietruchovou spomenul ešte na ďalšiu maličkosť z roku 2013: "Je smutné, že takýto ľudia robia hanbu Slovensku. Inak na tie divoké diskusie pred 1.Národným pochodom za život v Košiciach a Pochodom PRIDE v BA sa zo strany onej osoby pamätám. Pietruchová nielen že vyrobila škandál nazvaním účastníkov pochodu v Košiciach pedofilmi, no ona tento škandál a nielen ten vykonávala po dlhé dni a týždne preukázateľne počas pracovnej doby štátneho zamestnanca na MPSVaR. V plamenných diskusiách na weboch presviedčala Slovensko o nízkom počte účastníkov v KE, čo dokazovala podivuhodnými matematickými teóriami a časy písania oných príspevkov ju usvedčovali, že tak konala počas pracovnej doby za naše dane."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?